piątek, 23 września 2016

Zaproszenie na spotkanie z okazji premiery książki Barbary Gawryluk zatytułowanej "Wanda Chotomska. Nie mam nic do ukrycia" oraz na otwarcie wystawy rękopisów i książek Wandy Chotomskiej.

Królowa polskiej literatury dla dzieci


Spotkanie, które odbędzie się we wtorek 27 września o godz. 18 w Bibliotece Publicznej m. st. Warszawy (Sala Głowna w Gmachu im. St. Kierbedziów) przy ul. Koszykowej 26/28 w Warszawie, będzie prowadzić Katarzyna Stoparczyk.

Prezentowana książka to pierwsza biografia jednej z najbardziej znanych polskich pisarek, autorki ponad dwustu książek, tysięcy wierszy, setek piosenek, sztuk teatralnych, kabaretów i słuchowisk. Jak zapewnia wydawca, jest uznawana za królową polskiej literatury dla dzieci, niepodważalny autorytet, niezwykły talent, mistrzynię rymowania, opowiadania, zabawiania i rapowania. Wanda Chotomska nie tylko udowadnia, że nie ma nic do ukrycia, ale też przypomina czytelnikom, z czym zmagali się literaci w ponurych stalinowskich czasach, jak radzili sobie z cenzurą, w jaki sposób humor i uśmiech pozwalał przetrwać przygnębiającą rzeczywistość.
Wanda Chotomska opowiada o wojennym dorastaniu, absurdach PRL-u, przyjaźni z Mironem Białoszewskim, życiu poetki-nomadki, małżeństwach i o swoich najważniejszych bohaterach literackich, a wszystko z precyzyjną dokładnością, dowcipem i szacunkiem dla swoich czytelników. Książka została uzupełniona o niezwykle bogaty materiał zdjęciowy - także z prywatnego archiwum bohaterki.
(fran)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz