niedziela, 4 września 2016

Konkurs - Na Skrzydłach Książek


Z każdą powieścią Donna Tartt potwierdza swój literacki talent i udowadnia, że świetny z niej gawędziarz i wyrafinowany obserwator ludzkiej natury. “Mały przyjaciel” to jej druga książka, okrzyknięta amerykańską powieścią gotycką. Jej akcja rozgrywa się w fikcyjnym miasteczku w stanie Missisipi, gdzie dochodzi do niewyobrażalnej tragedii. 10-letni Robin niespodziewanie znika, a jego ciało zostaje znalezione powieszone na drzewie za domem. Ten nagły i niewyjaśniony akt przemocy całkowicie zmienia życie jego rodziny, która powoli się rozpada, pogrążając w ciągnącej się latami żałobie. 12-letnia bohaterka książki, Harriet, w chwili śmierci brata miała zaledwie kilka miesięcy, ale ciągła obecność Robina w rodzinnych wspomnieniach nie daje jej spokoju i jest powodem ukrytych lęków związanych z jego niewyjaśnioną śmiercią. 
Inteligentna, uparta i niesforna dziewczynka postanawia na własną rękę rozwiązać tajemnicę śmierci brata i zdemaskować zabójcę. Trafi do mrocznego, brudnego i niejednoznacznego świata dorosłych, w groźne podziemia małego miasteczka na Południu lat 70. Dzieje rodziny Harriet, podobnie jak styl życia i zwyczaje mieszkańców amerykańskiego Południa są silnymi tematami powieści i świetnie charakteryzują miejsce, w którym mała dziewczynka musi szybko dorosnąć. 

“Mały przyjaciel” to opowieść o wielkiej stracie, zemście i dojrzewaniu w cieniu śmierci i obsesji. Jeśli chcecie Państwo zdobyć egzemplarz książki, wymieńcie wszystkie tytuły powieści Donny Tartt wydane w Polsce.
 Nagroda, ufundowana przez wydawnictwo Znak czeka na trzy osoby w najbliższy poniedziałek 5 września od godziny 10:00 w Księgarni z Bajki na os. Przyjaźni 125c w Poznaniu. 
Książkę poleca i na odpowiedzi czeka  Agnieszka Paś.
(info: Księgarnia z Bajki)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz