piątek, 23 września 2016

Rusza GRANDA 2016

Pisarze na tropie zbrodni


Już dziś rusza druga edycja Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA. Przez wybrane motywy przewodnie gości Festiwalu prowadzić będzie 25 pisarzy. Znajdą się wśród nich zarówno mistrzowie polskiego kryminału, jak i wschodzące pisarskie gwiazdy. Wspierać ich będą specjaliści m.in. z zakresu kryminalistyki, archeologii, szpiegostwa czy historii sztuki.
W programie GRANDY nie zabraknie aktywności przygotowanych zarówno dla dorosłych (niektóre wydarzenia skierowane są tylko do odbiorców powyżej 18 roku życia), jak i dla dzieci. Tym razem to znana poznaniakom Nowa Gazownia stanie się miejscem spotkań z 25 pisarzami (m.in. Elżbietą Cherezińską, Markiem Krajewskim, Vincentem Severskim, Cezarym Harasimowiczem, Katarzyną Bondą, Marcinem Wrońskim czy Remigiuszem Mrozem) oraz z profesjonalistami na co dzień podążającymi śladami zagadek. Na jej terenie będą się odbywały burzliwe dyskusje, będzie można z bliska (i bez konsekwencji) przyjrzeć się policyjnemu sprzętowi czy podejrzeć techniki używane do fałszowania dzieł sztuki. Na najmłodszych czekać będą warsztaty, animacje oraz pokaz kolejnej części filmu detektywistycznego o przygodach Lassego i Mai.
Jak w roku ubiegłym w całym mieście działać będą Stacje Sensacje ? prowadzone przez partnerów Festiwalu punkty spotkań, zabaw, gier i warsztatów. Wśród nich znalazły się instytucje-przyjaciele GRANDY: Zakład Medycyny Sądowej, Uniwersytet SWPS czy Teatr MplusM, ale także nowi "partnerzy w zbrodni" np. Kawroz Club, Zamknięciwpokoju.pl, Muzeum Archeologiczne, Rezerwat Archeologiczny Genius Loci, Schron Kultury EUROPA, Muzeum Powstania Poznańskiego - Czerwiec 1956 i wiele innych.

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe przygotowane przez Fundację GRANDA jest bezpłatny.
Dokładny plan Festiwalu oraz mapa Stacji Sensacji są dostępne na stronie wydarzenia:www.festiwal-granda.pl.

(info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz