piątek, 2 września 2016

Alternatywna bibuła i książka za książkę

Warszawska mapa czytelnicza


W najbliższą sobotę i niedzielę czyli 3 i 4 września odbędą się Warszawskie Niezależne Targi Książki. Jak informuje "Gazeta Stołeczna" z 1 września, będą to targi komiksów i wymiany książek. Ich miejsce to pomieszczenia Aktywnego Domu Alternatywnego Puławska, tuż przy parku Morskie Oko na Mokotowie.

 W tym samym miejscu trwają warsztaty prowadzone przez twórcę zinów Konrada Trzeszczkowskiego "z przygotowania publikacji niezależnych". 
Czytamy też, że ?o prasie alternatywnej od 1978 roku do dziś opowie Mateusz Flont, który od siedmiu lat archiwizuje, kataloguje i bada tzw. alternatywną bibułę". 

Na zakończenie kiermaszu, w niedzielę 4 września wieczorem, organizatorzy imprezy zapraszają do Café Kryzys przy ul. Wilczej 30 na koncert muzyki improwizowanej, a "za bilety - co łaska". 

Natomiast Bemowskie Centrum Kultury w Klubie Karuzela na osiedlu Przyjaźń zaprasza w sobotę 3 września w godz. 10-15 na Zlot Oddolnych Inicjatyw Czytelniczych. W zlocie wezmą udział: pisarka Małgorzata Halber, menadżerka kultury Beata Chmiel oraz Magdalena Majewska, współtwórczyni akcji Warszawa Czyta. Na koniec spotkania - jak czytamy - ma powstać mapa klubów książki, bibliotek plenerowych, półek osiedlowych rozsianych po całej Warszawie.

I jeszcze w niedzielę 4 września w godz. 15. - 19. na warszawskim Jazdowie będzie można wymienić się książkami. Należy przynieść swoje książki, ale nie więcej niż 10, i odłożyć je na jeden ze stolików. Obowiązuje zasada: jeden za jeden, czyli można ze wspólnej puli wybrać tyle książek, ile się przyniosło. Książki, które zostaną, mają zasilić półki biblioteczek plenerowych.

(fran)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz