wtorek, 29 kwietnia 2014

Rekomendacja 39 w "Głosie Nowej Huty"


Lokalna gazeta „Głos Nowej Huty” w wydaniu z 25. 04. 2014 r.
  zamieściła artykuł na temat naszego, szkolnego bloga czytelniczego Rekomendacja 39. Opowiadamy o swojej recenzenckiej przygodzie.

Zapraszamy do lektury artykułu w gazecie :


Powstaliśmy w 2012 roku. Przyczyna rozwinięcia takiej działalności była prozaiczna - nie mieliśmy finansów na zakup nowych książek.
Otwierała się możliwość podjęcia współpracy z różnego rodzaju wydawnictwami, które w zamian za recenzje gimnazjalistów, przysyłaliby nowości wydawnicze.
Kiedy otrzymaliśmy pierwsze przesyłki - radościom nie było końca. Otwieranie paczek, dyskusje, którą książką zajmie się konkretna osoba. Rewelacyjne przeżycia!
                            
                                        NASZ BLOG DODAJE SKRZYDEŁ

Jeszcze większą radość sprawiły blogerom spotkania ze specjalistami do spraw promocji podczas Targów Książki w Krakowie. Osoby, które znaliśmy tylko incognito, teraz rozmawiały z blogerami - twarzą w twarz.
Bardzo cieszył nas, twórców recenzji, licznik odwiedzin Rekomendacji 39. Gdy przybywało odsłon, rosła w nas duma i nadzieja, że to co robimy - ma sens.
Wielkim zaskoczeniem były dla nas odsłony i komentarze płynące z całego świata. Kiedy po raz pierwszy byliśmy w Azji, w Afryce, Ameryce Południowej czy Północnej, a także na Dalekim Wschodzie, to sprawiało nam wiele radości.
Mamy wiele pomysłów, które staramy się wcielić w życie. Kiedy chcieliśmy, aby uśmiech zawitał na twarzach małych uczniów , to zaangażowaliśmy się w akcję Ekspres Polarny z Mikołajem.
Jedną z nietypowych akcji był Festiwal Ciast i Ciasteczek. Smakołyki upieczone przez blogerów były sprzedawane w specjalnych cenach, a uzyskane fundusze przeznaczyliśmy na zakup folii do oprawy książek.
Zostaliśmy zaproszeni do audycji "Alfabet" Pani Barbary Gawryluk w Radio Kraków. Było to dla nas nowe, fascynujące doświadczenie - zobaczyć z bliska pracę radiowców i  sprawdzić się przy mikrofonie w nagraniach "na żywo".
Chętnie uczestniczymy w spotkaniach autorskich z pisarzami; mieliśmy możliwość rozmawiać z Rutą Sepetys, Paulliną Simons, Ewą Nowak.
  
  300 KM, ABY SPOTKAĆ SIĘ Z AUTOREM

Kiedy książka wzbudza wielkie emocje nasi blogerzy potrafią przemierzyć ponad 300 km , aby spotkać się zarówno z twórcą książki, jak i jej bohaterem - tak było w przypadku "Rzutu bardzo osobistego" kiedy wyprawa do Wrocławia zakończyła się przeprowadzeniem wspaniałego wywiadu z Jackiem Antczakiem-  autorem książki, jak i bohaterem - Adam Wójcikiem.
 Wkrótce, 24.04.2014 w księgarni Matras nasi blogerzy przeprowadza wywiad z Radkiem Knoppem, który wydał właśnie "Podróż do Kalina" w  wydawnictwie Sonia Draga.
Warto podkreślić, że oprócz recenzji książkowych rozpoczęliśmy pisanie rekomendacji filmowych. Dzięki Akademii Filmowej Multikina mieliśmy możliwość oglądnięcia wielu fantastycznych filmów, które potem polecaliśmy naszym rówieśnikom.
                               
CO NAS CIESZY?

To, że jesteśmy popularni oraz fakt iż fascynacja naszą praca nie słabnie. Umiemy dzielić się sukcesami, spotykamy się w rekomendacyjnym gronie, aby razem uczcić sukcesy, przeżywać czas świąteczny albo odnotowywać kolejne rekordy odsłon.
Naszym zdaniem tego typu działalność bardzo zbliża ludzi - uczy odpowiedzialności, a także przysparza wielu radości z odniesionych sukcesów.
Uznaniem działalności Rekomendacji 39 jest przyznanie Certyfikatu w projekcie Blogujemy o książkach oraz zakwalifikowanie naszego bloga do Katalogu Blogów.
Chcielibyśmy nie zapomnieć o fascynacjach literackich i przenieść je w dorosłe życie. Mamy nadzieję, że doświadczenie zdobyte w Rekomendacji 39 będzie owocować w przyszłości czy to w pracy, czy w życiu prywatnym.
Przekonaliśmy swoją działalnością wielu wydawców, dotarliśmy do odbiorców różnych kategorii, a tematyka czytanych przez nas książek jest coraz bardziej różnorodna i fascynująca.
Serdecznie zapraszamy na strony naszego bloga :www.rekomendacja39.blogspot.com

Blogerzy systematycznie uczestniczą w spotkaniach Dyskusyjnego klubu książki dla młodzieży, którego organizatorem we współpracy z Instytutem Książki jest ARTzona Ośrodka Kultury i. C.K.Norwida. 

    Jola Pytel - koordynator bloga i blogerzy: uczniowie Gimnazjum nr 39 w  Krakowie1 komentarz: