wtorek, 8 kwietnia 2014

"Krew tyrana" Fiona McIntosh"Krew tyrana", to druga część Trylogii Valisarów. Czekałem na nią długo, ale nie zawiodłem się. Muszę przyznać, że okazała się bestsellerem, jakiego oczekiwałem.

10 lat po najeździe barbarzyńców Loethara i ucieczce Leo, Koalicja ma się bardzo dobrze. Młody król żyje i dorasta pod opieką Kilta Farisa i jego przyjaciela Jewda. Następca tronu planuje zemstę; natomiast w tle tej historii pojawia się postać, która przesądzi o losach koalicji. 

 Jest to młody Piven, który staje się świadomy i zbyt inteligenty, jak na zwykłego nastolatka. Ucieka od Loethara podążając za jego zwierzątkiem, które również jest zamieszane w tę historię.

Książka Fiony McIntosh porwała mnie całkowicie. Nagłe zwroty akcji i niesamowita historia pełna intryg, sensacji i "wyprowadzania w pole" czytelnika, to atuty tej opowieści. Czynią z tej książki, moim zdaniem,  następczynię "Władcy Pierścieni".

Myślę, że wielu z was odstraszać będzie ogromna ilość stron; nie wahajcie się - obiecuję, że tomiszcze  zawładnie wami bez reszty.

Z pewnością sięgnę po tom trzeci Trylogii Valisarów ponieważ tom drugi na dobre rozbudził we mnie apetyt na poznanie tej historii ze wszystkimi szczegółami ... do samego końca.

Polecam tę książkę nie tylko miłośnikom fantasy, ale także wszystkim czytelnikom.

 Ocena : 9,5/10                                                                Anonim


Dziękujemy wydawnictwu Galeria Książki za przekazanie wyśmienitej książki.

Książkę można wypożyczyć w naszej bibliotece szkolnej.4 komentarze:

 1. Twoja recenzja przypadła mi do gustu. Podoba mi się Twój styl formułowania wypowiedzi na temat tak interesujących i pasjonujących dzieł literackich.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale mnie zaintrygowałeś - uwielbiam intrygi wymieszane z sensacją. Na pewno sięgnę po tę książkę - ale zacznę od tomu pierwszego. Zazwyczaj nie potrafię wybrać odpowiedniego tytułu "dla chłopaka". Teraz wydaje mi się ,że znalazłem. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem fanką tej trylogii. Uważam, że to jedna z najciekawszych książek, które do tej pory przeczytałam. Trochę Ci zazdroszczę, że tom trzeci masz jeszcze przed sobą. Super lektura!

  OdpowiedzUsuń
 4. W końcu znalazłam coś do przeczytania. Mimo, że wolę trochę inne klimaty, to ta książka naprawdę wygląda zachęcająco. Dziękuję za pokazanie mi tego tytułu. Z chęcią wezmę się za pierwszy a potem naturalnie za drugi tom :)

  OdpowiedzUsuń