środa, 28 września 2016

Święto Książki w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach


Znani na co dzień z mediów: Dorota Zawadzka, czyli popularna "Superniania", prowadzący Sondę 2 Tomasz Rożek oraz Sebastian Riedel, lider zespołu "Cree" pojawili się w szpitalu w nieco innych rolach - czytających bajki małym pacjentom. Gościom towarzyszyli bohaterowie bajek Wydawnictwa Debit: Kura Adela i Żółw Franklin. Dorota Zawadzka przeczytała dzieciom przygody Kota Papli, który próbował rozwiązać mleczną zagadkę. Tomasz Rożek przedstawił dzieciom perypetie małej Misi Marysi, a Sebastian Riedel czytał o przygodach Żółwia Franklina, który bał się iść do biblioteki, bo zgubił wypożyczoną książkę. Radość dzieci i zainteresowanie wydarzeniem było ogromne.

"Zawsze chętnie i z dużą otwartością angażuję się w tego typu projekty. Do tej pory robiłam to jako prezes dużej firmy, byłam zapraszana w innym charakterze. Teraz, wydając także książki dla dzieci, mam szansę zrobić znacznie więcej. Cieszę się, że mogliśmy dać dzieciom ten niezwykły czas z książką. W szpitalu spędzają czas głównie na badaniach, pobieraniu krwi i wizytach lekarzy" - mówiła Sonia Draga, prezes Wydawnictwa Debit.

 Goście w towarzystwie Kury Adeli i Żółwia Franklina odwiedzili również dzieci na oddziałach onkologicznym oraz neurochirurgicznym. "Chcieliśmy naszym pacjentom troszkę odmienić tę sobotę, z jednej strony pokazać jak piękna jest literatura i zachęcić do czytania, z drugiej strony to też forma terapii" - mówił Wojciech Gumułka, rzecznik Górnośląskiego Centrum. Częścią wydarzenia były też warsztaty plastyczne, podczas których dzieci projektowały grę planszową, w którą potem wspólnie zagrały.


Święto Książki to wspólna impreza Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i Wydawnictwa Debit. Impreza poprzedziła drugie Śląskie Targi Książki.Wydawnictwo Debit należy do Wydawnictwa Sonia Draga, które jest jednym z największych w Polsce. W ofercie są bajki, baśnie oraz książki o charakterze edukacyjnym dla najmłodszych. Debit wydaje także tytuły popularnonaukowe oraz opracowania o charakterze albumowym i encyklopedycznym.(ET, Centrum Prasowe PAP)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz