piątek, 9 września 2016

Dni Nagrody Literackiej Gdynia 2016

Jutro poznamy laureatów

Od czwartku 8 września trwają Dni Nagrody Literackiej Gdynia 2016, które odbywają się w Muzeum Miasta Gdyni oraz Teatrze Miejskim. Czytelnicy mają okazję spotkać się z nominowanymi do nagrody w czterech kategoriach: poezja, proza, eseistyka i przekład na język polski.
Laureatów 11. edycji Nagrody Literackiej GDYNIA poznamy już jutro, podczas uroczystej gali. W kolejnym dniu nagrodzeni spotkają się z publicznością. 
Jeszcze dziś, o godz. 17.30 Michał Sowiński rozmawiać będzie z nominowanymi w kategorii proza: Weroniką Murek, Andrzejem Muszyńskim, Łukaszem Orbitowskim, Maciejem Płazą i Dominiką Słowik. Piątkowy wieczór będzie należał także do tłumaczy. O godz. 19:00 Tomasz Swoboda zaprosi na spotkanie z nominowanymi w kategorii przekład na język polski: Jackiem Giszczakiem, Jolantą Kozak, Robertem Papieskim, Agnieszką Pokojską i Anną Wasilewską. Wieczór zakończy się w Teatrze im. Witolda Gombrowicza w Gdyni koncertem multimedialnym Macieja Fortuny pt. "Szymborska".
Projekt "Szymborska" w oryginalny sposób prezentuje wiersze Wisławy Szymborskiej w opracowaniu na taśmę (głos), trąbkę, perkusję oraz elektroniczne urządzenia przetwarzania dźwięku. Głównym założeniem projektu jest komunikatywne połączenie poezji, muzyki, sztuk wizualnych oraz wideo, a odbiorcami są głównie przedstawiciele młodego pokolenia. Wizualizacje bazują na materiałach wideo ukazujących Wisławę Szymborską czytającą swoje wiersze oraz nieznanych szerszej publiczności kolażach noblistki poddanych modyfikacjom i animacji.
Laureatów 11. edycji Nagrody Literackiej Gdynia poznamy w sobotę, 10 września. Uroczysta gala rozpocznie się o godz. 18 w Teatrze im. Witolda Gombrowicza w Gdyni (wejście dla gości z zaproszeniami). O godzinie 22 na antenie TVP Kultura widzowie będą mogli zobaczyć retransmisję gali.
Niedziela, 11 września, będzie dniem spotkań z laureatami we foyer Muzeum Miasta Gdyni. O godz. 14 Grzegorz Olszański porozmawia z laureatem w kategorii eseistyka. O godz. 15 Maciej Jakubowiak przybliży sylwetkę laureata w kategorii poezja. O 16 Michał Sowiński rozmawiał będzie z uhonorowanym przez Kapitułę prozaikiem. O godz. 17 Tomasz Swoboda zaprosi na spotkanie z laureatem wyłonionym spośród nominowanych tłumaczy.
Tegorocznemu finałowi Nagrody Literackiej GDYNIA towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje rozgrywane w przestrzeni miejskiej. Od czwartku miejscem wydarzeń literackich stanie się Dworzec Główny PKP w Gdyni, w którym ruszy specjalna Czytelnia Dworcowa (otwarta także w kolejne dni). Dodatkowo na wybranych liniach, w autobusach i trolejbusach ZKM Gdynia, aktorzy wyrecytują fragmenty nominowanych do Nagrody Literackiej GDYNIA utworów w ramach akcji Słowo do kontroli. W wybranych lokalnych kawiarniach dostępne będą książki NLG oraz specjalne menu inspirowane literaturą.


9.09 | piątek
10-20 Czytelnia Dworcowa NLG | Hall Dworca PKP Gdynia Główna
16-18 Akcja "Słowo do kontroli" | ZKM Gdynia
Muzeum Miasta Gdyni | wstęp wolny
17.30 Spotkanie z Nominowanymi w kategorii proza ? prowadzi: Michał Sowiński
19 Spotkanie z Nominowanymi w kategorii przekład na język polski ? prowadzi: Tomasz Swoboda
Teatr im. Witolda Gombrowicza w Gdyni | wstęp na wejściówki
[do odebrania podczas spotkań z nominowanymi oraz w kasie teatru od 5.09]
21 Koncert multimedialny Macieja Fortuny "Szymborska"


10.09 | sobota
10-20 Czytelnia Dworcowa NLG | Hall Dworca PKP Gdynia Główna
14-16 Akcja "Słowo do kontroli" | ZKM Gdynia
Teatr im. Witolda Gombrowicza w Gdyni | wstęp na zaproszenia
18.00 Gala Nagrody Literackiej GDYNIA
22.00 Retransmisja Gali na antenie TVP Kultura


11.09 | niedziela
Muzeum Miasta Gdyni | wstęp wolny
14 Spotkanie z Laureatem w kategorii eseistyka - prowadzi: Grzegorz Olszański
15 spotkanie z laureatem w kategorii poezja - prowadzi: Maciej Jakubowiak
16 spotkanie z laureatem w kategorii proza - prowadzi: Michał Sowiński
17 spotkanie z laureatem w kategorii przekład na język polski - prowadzi: Tomasz Swoboda

(info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz