poniedziałek, 5 września 2016

Nowy projekt Małgorzaty Kalicińskiej!

Kalendarz na dobry 2017 rok

Małgorzata Kalicińska, autorka bestsellerowej powieści "Dom nad Rozlewiskiem", wraca z nowym projektem. "Kalendarz 2017 Na Dobre Dni" to połączenie klasycznego terminarza z poradnikiem i cytatami z twórczości w wyjątkowej oprawie. Tytuł ukaże się 5 września nakładem Edipresse Książki.

Jestem staroświecka i wiele rzeczy zapisuję sobie w kalendarzu. Pamiętam te zrywane, z sentencjami i przepisami. Pomyślałam: przypomnę sobie i wam o kilku ważnych rzeczach, upstrzę karty moimi niby to złotymi myślami i spędzimy ten rok razem, dobrze? Niech będzie on dobrym rokiem tak prywatnie, dla każdej z nas. Ułóżcie go sobie wedle własnej woli! - pisze Małgorzata Kalicińska.
"Kalendarz 2017 Na Dobre Dni" może służyć zarówno, do pisania, jak i do czytania. Praktyczność i pożyteczność łączy z tym, co przyjemne i relaksujące. Sprawdzi się jako klasyczny terminarz, w którym nie brakuje miejsca na plany, notatki, naglące sprawy, a także refleksje czy warte zapamiętania wydarzenia. Zawiera informacje o świętach i imieninach ? nawet tych najbardziej niespotykanych imion. Kalendarz ułatwi także codzienność dzięki praktycznym poradom Autorki. Wiele z nich dotyczy domowych roślin oraz warzyw i owoców, które można hodować we własnym ogrodzie czy znaleźć na straganach. Wskazówki te dopasowane są do aktualnej pory roku ? latem z truskawek można przygotować zarówno dżemy i konfitury, jak i maseczkę na twarz, natomiast jesienią warto spróbować jabłkowych chipsów. Autorka radzi też, jak dbać o zdrowie własne, swoich bliskich i ukochanych zwierzaków. Małgorzata Kalicińska dzieli się nie tylko sekretami na temat zdrowia, urody i kulinariów, ale także pomysłami na wartościowe spędzanie czasu z bliskimi.

Wieczorami, gdy zawieja, ziąb i ciemno - robimy sobie slideshow - pokaz slajdów z wakacji. W księgarniach można kupić przewodniki po różnych ciekawych krajach. W taki ziąb Nowa Zelandia albo Mauritius na filmie poprawią samopoczucie. Wycieczka bez ruszania się z domu!

Dodatkowym atutem "Kalendarza" są złote myśli Małgorzaty Kalicińskiej i cytaty z powieści, które przypomną ulubione lektury lub zachęcą do przeczytania nieznanych jeszcze książek. Niektóre z nich wywołają uśmiech na twarzy, a inne mogą skłonić do refleksji czy stanowić motto na dany dzień.

Związek można naprawiać skutecznie, gdy są nieporozumienia, nawet mnóstwo, ale jeśli się wkradła niechęć, zdumienie kimś, kto zupełnie nie przypomina osoby, którą się kochało, gdy nie ma seksu, gdy nie ma sensu ? to już jest po Titaniku...

Błękitne strony kalendarza uzupełniają tematyczne, optymistyczne i barwne rysunki. Całość dostępna jest w twardej oprawie, która przetrwa cały rok.

O autorce: Małgorzata Kalicińska  jest kobieta piszącą, ale nie zawsze tak było. Była uczennicą, studentką, żoną, matką, Kobietą Domową, pracownicą w różnych miejscach. To już za nią. Dzisiaj jej obecny zawód to też jej pasja. Jej pasją jest też życie, zwyczajne - z rodziną i w zgodzie (na ile to możliwe) z naturą. Dlatego buduje dom na wsi. Autorka książek, m.in.: "Dom nad rozlewiskiem", "Widok z mojego okna. Przepisy nie tylko na życie", "Lilka".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz