wtorek, 27 września 2016

Międzynarodowy Festiwal Literacki Ha!wangarda

Edycja wyszehradzka

Międzynarodowy Festiwal Literacki Ha!wangarda organizowany w Krakowie od 2010 r. to święto twórczości awangardowej, eksperymentalnej i niekonwencjonalnej. Co roku uczestnicy mają okazję poznać szeroki wybór najciekawszych zjawisk literatury cyfrowej, zobaczyć nietypowe podejścia do medium książki i poszerzyć swoje literackie horyzonty w trakcie licznych warsztatów i wykładów. Festiwal to także okazja do wymiany doświadczeń, burzliwych dyskusji i twórczych zabaw - prawdziwe awangardowe bachanalia. Nie inaczej będzie w roku 2016. Dla edycji wyszehradzkiej program przygotowano wspólnie z partnerami z Czech (Psi Vino) oraz Słowacji (Ars Poetica). Festiwal skupi się na prezentacji twórców i organizacji z Węgier, Czech, Słowacji i Polski.
W ciągu trzech intensywnych dni (6?8 października) festiwalowicze zgłębiać będą bardzo odmienne, równie inspirujące i nowatorskie obszary.
Pierwszy z nich to świat niezależnych wydawnictw publikujących książki artystyczne. W centrum Krakowa w niecodziennych lokalizacjach zostanie rozmieszczona wielopunktowa wystawa, po której oprowadzać będzie kuratorka wraz z przedstawicielami wydawnictw. Wyjątkowe książki zobaczyć będzie można także w trakcie prezentacji twórców podczas wydarzeń festiwalowych.
Drugi obszar, który zostanie zaprezentowany, to wyjątkowa subkultura - demoscena. Uznani członkowie sceny z krajów Grupy Wyszehradzkiej przedstawią najciekawsze elementy historii demosceny, od początków aż po produkcje współczesne.
Wreszcie, jak co roku, sercem Ha!wangardy będą prezentacje poezji nowomedialnej, generatywnej i eksperymentalnej, performanse, czytania i pokazy w wykonaniu zarówno stałych bywalców Ha!wangardowej sceny, jak i twórców przybywających do miasta literatury po raz pierwszy.

Ponadto organizatorzy polecają uczestnikom warsztaty przekładu eksperymentalnego, twórczości liberackiej, konceptualizmu oraz muzyki elektronicznej. Poprowadzą je najlepsi specjaliści w tych dziedzinach.
Szczegółowy program, opisy wszystkich wydarzeń oraz sylwetki zaproszonych gości znajduje się na stronie: http://ha.art.pl/hawangarda/.

(info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz