czwartek, 22 września 2016

Krakowski Kiermasz Książki

Rok akademicki tuż tuż - czas na książkowe zakupy! 24 września Krakowskie Biuro Festiwalowe - operator Programu Kraków Miasto Literatury UNESCO w porozumieniu z podwawelskimi antykwariuszami i bukinistami zaprasza na pierwszy Krakowski Kiermasz Książki - kameralną imprezę, podczas której pasaż na dachu pawilonu Powiśle 11 wypełni się dobrą literaturą w przystępnych cenach.

Szafa Pełna Książek, czyli młoda para księgarzy i antykwariuszy z Podgórza zakochana w książce historycznej i cracoviana. Antykwariat Abecadło, prowadzony przez pana Antoniego - pasjonata poezji i buddyzmu Szambala. FanKomiks - jedyne w swoim rodzaju miejsce pełne klasyki komiksu od Batmana po Thorgala. Maleńki antykwariat 9 Wrota, obfitujący w klasykę światowej literatury ze szczególną słabością do literatury rosyjskiej. A także - last, but not least - twarze znane wszystkim regularnym bywalcom Hali Targowej. Oferta przygotowana przez wystawców jest tak szeroka, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie!
Wszystkich miłośników szperania w szpargałach ze starymi książkami organizatorzy zapraszają również na literacki spacer szlakiem krakowskich antykwariatów, jaki odbędzie się tego samego dnia z inicjatywy Festiwalu Niezależnych Księgarń. 
Sobotni kiermasz na Powiślu potrwa od 10:00 do 18:00 i stanowi zapowiedź cyklu, którym Miasto Literatury UNESCO pragnie przypomnieć bogate tradycje handlu książką używaną w Krakowie oraz udowodnić, że dobre książki nie starzeją się nigdy. Cykl jest kontynuacją zakończonego sukcesem kiermaszu na Placu Św. Marii Magdaleny, jaki odbył się w kwietniu tego roku w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Na kolejne edycje szykujemy dodatkowe atrakcje: warsztaty introligatorstwa, warsztaty rysowania komiksów, rozmowy z wyjątkowymi bibliofilami i inne.


źródło: www.instytutksiazki.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz