poniedziałek, 24 października 2016

Zaproszenie na zwiedzanie - Kazimierz dzielnica słowa
Cheder po raz kolejny zaprasza do wspólnego eksplorowania miasta. Tym razem wracamy na Kazimierz. W nawiązaniu do naszego literackiego portretu dzielnicy - O_KAZ. Literatura o Kazimierzu: Murek / Orbitowski / Słowik, zapraszamy Was na spacer literacki, w czasie którego pokażemy Wam Kazimierz jako dzielnicę słowa!

W trakcie spaceru poznamy sekretne literackie zakamarki Kazimierza. Przyjrzymy się wspomnieniom o przedwojennej dzielnicy, dowiemy się co czytali jej mieszkańcy, gdzie chodzili wypożyczać książki i jakie piosenki nucili.

 Nie zabraknie odniesień do współczesnego obrazu dzielnicy - zagłębia knajpianego i księgarnianego oraz miejsca akcji popularnych kryminałów.

Prowadzenie: Agnieszka Pudełko

Początek zwiedzania: Cheder, ul. Józefa 36

5 listopad w godzinach 11:00 - 13:00


WSTĘP WOLNY
Liczba miejsc ograniczona
Zapisy do 3 listopada na: office@jewishfestival.pl

Agnieszka Pudełko - ukończyła Zarządzanie w kulturze i Kulturę współczesną w Instytucie Kultury UJ, gdzie obroniła pracę magisterską pt. "Krakowski realizm knajpiany - krakowskie knajpy w literaturze po 1989 roku." Obecnie doktorantka nauk o zarządzaniu na UJ. Autorka szlaków literackich na stronie www.readingmalopolska.pl, od kilku lat oprowadza po literackim Krakowie.


( info: FB)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz