środa, 12 października 2016

Kampania #Ocalksiążki znowu nagrodzona

H+K Strategies z Digital Communication Award

Kampania #Ocalksiążki, realizowana dla Polskiej Izby Książki (PIK) przez agencję H+K Strategies, została pod koniec września nagrodzona w europejskim konkursie Digital Communication Awards w kategorii Public Affairs. H+K Strategies to jedyna polska agencja nagrodzona w tegorocznej edycji tego prestiżowego konkursu. 
Kampania #OcalKsiążki miała na celu zbudowanie poparcia dla Ustawy o książce, której założeniem było wprowadzenie jednolitej ceny na nowości wydawnicze, która obowiązywałaby przez okres 12 miesięcy od ich debiutu na rynku.  

Nagrodzony projekt był obsługiwany przez zespół w składzie: Beata Sadowska, Milena Obrostek oraz Małgorzata Sierpińska. Wsparcia strategicznego udzielił Maciej Szaroleta. 

Realizując kampanię #Ocalksiążki, eksperci z H+K Strategies postawili na działania w mediach społecznościowych oraz wykorzystanie wpływu tzw. Influencerów. Wraz z zespołem PIK zaangażowali m.in. współczesnych polskich pisarzy, blogerów oraz osobowości telewizji.  Wysiłki te zostały zwieńczone wniesieniem projektu Ustawy pod obrady Sejmu w dniu 5 sierpnia 2015 roku. Fanpage akcji na Facebooku zdobył blisko 20 tys. fanów, angażując ponad 35 tys. użytkowników i osiągając prawie 1 mln wyświetleń. Profil na Twitterze śledziły 63 osoby ? dziennikarze, blogerzy i posłowie z KKiŚP

To czwarta nagroda dla akcji #Ocalksiążki. Projekt został już nagrodzony dwoma Złotymi Spinaczami w 13. edycji konkursu w kategoriach Public Affairs i Lobbying, Kultura i Media, a także Gold Sabre Award.
(n)

1 komentarz:

  1. Słyszałam o tej kampanii. To świetny pomysł i inicjatywa. W pełni zasłużona nagroda. Pozdrawiam!

    ___________________
    http://bit.ly/2dUTSWD

    OdpowiedzUsuń