piątek, 14 października 2016

"Czterdzieści i cztery" Krzysztof PiskorskiPowieść "Czterdzieści i cztery" to drugi tytuł  Krzysztofa Piskorskiego, który przeczytałem. Książka bardzo mi się podobała, a w szczególności - wartka akcja, dialogi i opisy miejsc.

Moim zdaniem jest to doskonała lektura zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczyn. Ze względu na występujące sceny zbrodni poleciłbym tę książkę uczniom kl. 2 i 3 gimnazjum. 
Uważam, że pomimo dużej ilości stron ( ponad 500) książka wcale nie jest za gruba i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Dziewczęta - miłość, chłopcy -niesamowite przygody. 

Sądzę, że ciekawostką, którą znajdziecie w tej książce jest pokazanie historii, w sposób pozbawiony jakiejkolwiek nudy. 
"Czterdzieści i cztery" to także fantastyka, a więc gatunek ulubiony przez gimnazjalistów.
 Na kartach tej powieści spotkacie i Słowackiego, i Mickiewicza. Jednak moim ulubionym bohaterem w tej powieści jest Eliza Żmijewska, która zaimponowała mi radzeniem sobie w każdej sytuacji oraz niezwykłą odwagą. Zazdrościłem jej umiejętności przeżywania zdarzeń z przeszłości i przyszłości.

Uważam, że okładka książki, przedstawiająca prom powietrzny, napędzany eterem, zachęca do sięgnięcia po ten tytuł. Jest intrygująca i dość tajemnicza.
Gdybym miał możliwość usunięcia czegokolwiek z treści "Czterdzieści i cztery", to nie zrobiłbym takiego ruchu. Sądzę, że jest to zamknięta treść, bardzo ciekawa i warta przeczytania.


Gorąco polecam! Przed Wami niezapomniane czytelnicze wrażenia!
Ocena: 9/10                                                              Wojtek

Dziękujemy Wydawnictwu Literackiemu za przekazanie książki.
Książkę można wypożyczyć z naszej, szkolnej biblioteki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz