czwartek, 13 października 2016

World Travel Show 2016 w Nadarzynie

Strefa Kontynentów zaprasza od piątku

Magazyn "Kontynenty" zaprasza do swojej Strefy Kontynentów na targach World Travel Show 2016, jakie będą trwały od piątku 14 października do niedzieli 16 października w Nadarzynie w halach Ptak Warsaw Expo. 

Spotkamy tam Marka Kamińskiego i innych sławnych podróżników, reporterów, fotografów. Znajdziemy inspirujące książki, fotografie, filmy. Będzie muzyka i podróże po szlakach winnych. Warsztaty i szkolenia. Silent Disco i afrykański targ Szymona Hołowni. Można będzie kupić sprzęt i odzież na wyprawy. W Strefie Kontynentów będzie prawie 50 wystawców.

W pierwszej edycji tragów podróżniczych World Travel Show na 50 tys. m kw zaprezentuje się 500 wystawców z kilku sektorów związanych z podróżowaniem i turystyką. 
Organizator Ptak Warsaw Expo zapowiada cztery salony: jachtowy, kamperów, polowania i wędkowania. Swój udział zapowiedziało wiele firm oraz instytucji, w tym z zagranicy.

Wyjątkowe miejsce na Targach zajmuje Strefa Kontynentów, stworzona i zorganizowana przez Dariusza Fedora, redaktora naczelnego "Kontynentów" - magazynu podróżników, reporterów i fotografów. - Strefa Kontynentów jest naszym nowym projektem, który ma uzupełniać to co robimy w "Kontynentach". W magazynie mamy słowo i obraz. Teraz dodajemy emocje z osobistych spotkań z naszymi autorami, z podróżnikami, z ludźmi ciekawymi świata i pełnymi opowieści i przeżyć - mówi Dariusz Fedor. I dodaje: "Kontynenty" to czasopismo o podróży, a przecież w podróży liczy się człowiek i jego wędrówka. Stąd pomysł by w Strefie Kontynentów spotkać w jednym miejscu wszystkie "kontynenty" i "bieguny", które tworzą podróż.  A jest nią słowo, obraz i dźwięk, ale także smak i emocje, jakie temu towarzyszą. 

Strefa Kontynentów zajmuje ponad 3 tys. m kw w Hali E. Mają tam swoje stoiska liczne wydawnictwa: Agora, Bezdroża, Czarne, Fundacja Sąsiedzi, Rewasz, Sorus, W Drodze, Wydawnictwo Literackie, Zeszyty Literackie, Znak, Karakter, Dwie Siostry, Bernardinum, Muza, Bosz, Magazyn Wino, Kontynenty, Lonely Planet, DK, Taschen, Bradt, W.A.B.

Na ich stoiskach będzie można kupić książki, a specjalnie na tę okazję zaplanowano dwie premiery - jedna to książka Roberta Robba Maciąga "Tuk Tuk Cinema" o indyjskiej wyprawie autora (Bezdroża), drugą są "Listy Kazimierza Nowaka z Afryki, t. III", które ukażą się nakładem oficyny Sorus. 

O swoich podróżach opowiedzą i podpiszą książki znakomici autorzy: Szymon Hołownia, Paweł Smoleński, Jacek Hugo-Bader,  Marcin Kydryński, Wojciech Jagielski, Tadeusz Biedzki, Marek Kamiński, Robert Robb Maciąg, Łukasz Wierzbicki, Katarzyna Nizinkiewicz, o. Krzysztof Pałys, Max Cegielski, Mikołaj Długosz, Piotr Tomza, Bartek Sabela, Elżbieta Dzikowska, Arkady R. Fiedler, Aleksandra i Jacek Pawliccy, Anita Demianowicz, Anna Alboth, Michał Książek, Katarzyna Boni, Robert Makłowicz, Agnieszka Grzelak.
Jak widać Strefa będzie gościła zarówno pisarzy, felietonistów, reporterów jak i fotoreporterów oraz wybitnych fotografów, ale także sławnego podróżnika ? Marka Kamińskiego.
Spotkania będą odbywały się zarówno na stoiskach wydawnictw, jak i w specjalnej Sali Spotkań w Strefie Kontynentów.
Zwiedzający targi będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach i pokazach organizowanych przez wystawców Strefy Kontynentów. Przygotowane są takie atrakcje jak Jarmark Afrykański, w ramach którego będzie prezentowane rękodzieło, biżuteria, obrazy, tkaniny i torby oraz herbaty przywiezione prosto z Afryki. W weekend specjalnie dla najmłodszych zorganizowana zostanie Afrykańska Strefa Dziecka.  

Inne warsztaty i pokazy jakie przygotowano to m.in. Szkoła na Krańcach świata (dla dzieciaków), Survival dla każdego (Bushmen), Dlaczego marzniemy (Kwark), Fotograficzne (Digital24), Sztuka dobierania i rozstawiania namiotów (Horyzont i e-Pamir), a Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza m.in. na pokaz wytwarzania japońskich fletów bambusowych.
Organizatorzy Strefy Kontynentów pomyśleli również o aktywnych podróżnikach - młodych i wiecznie młodych. Specjalnie dla nich powstała ogromna przestrzeń zagospodarowana przez SnowShow. Wśród atrakcji - świetna atmosfera i zabawa oraz kultowe Silent Disco.
Dla tych co lubią filmy przygotowane są prawdziwe perełki. Obejrzymy film o najnowszej wyprawie polarnika Marka Kamińskiego, tym razem 4 tys. km pieszo z Kaliningradu do Santiago de Compostela. Potem będzie można z nim porozmawiać i kupić jego najnowszą książkę "Trzeci biegun".  

W specjalnej Sali Kinowej STREFY KONTYNENTÓW zobaczymy też film Dominika Szmajdy "Pieszo przez lasy równikowe Konga" i prezentację projektu pomocowego "Z dżungli na studia", a także film o Afganistanie "Kraina oświeconych" (reż. Pieter-Jan De Pue) i "W objęciach węża" (reż. Ciro Guerra). Z filmoteki "Kontynentów" zobaczymy obraz Piotra Malczewskiego "Moja Ziemia z Nieba. (Suwalszczyzna z lotu ptaka)" i "Bajkał zimą" oraz Pawła Cywińskiego "Korona Warszawy", a także jeden z odcinków niepokazywanego jeszcze filmu Arkadego P. Fiedlera "Maluchem przez Afrykę".
Nie zabraknie spotkań z pasjonatami i podróżnikami, którzy zwiedzają świat z dziećmi czy na bambusowym rowerze. Wielbiciele książek Arkadego Fiedlera będą mogli spotkać jego syna Arkadego Radosława Fiedlera i w czasie prelekcji połączonej z prezentacją zdjęć poznać szczegóły jego wyprawy śladami ojca do Amazonii. Aleksandra i Jacek Pawliccy opowiedzą o pasji podróżowania i pokażą swoje zdjęcia.
Strefa Kontynentów to także wystawy fotograficzne. W ciągach komunikacyjnych zobaczymy pięć wystaw: o Ryszardzie Kapuścińskim, Marcina Kydryńskiego z Afryki, Anity Andrzejewskiej z Iranu, Tomasza Siudy z wyprawy z Arkadym R. Fiedlerem do Amazonii oraz 18 okładek magazynu "Kontynentów".  
W przestrzeni Muzeum Azji i Pacyfiku zwiedzający poznają zdjęcia Marii Szymańskiej-Ilnaty z Zachodniej Sumatry oraz zdjęcia Matthieu Duquenois zatytułowane "San Yan - magia tajskiego tatuażu".  Z kolei Ambasada Chorwacji na swoim stoisku pokaże wystawę ukazującą piękno swojego kraju widziane z lotu ptaka.
Niecodziennym wydarzeniem przygotowanym w Strefie Kontynentów będzie możliwość zwiedzenia prawdziwej jurty mongolskiej. Rozstawiona koło głównej sceny i zaopatrzona w intersujące fotografie oraz filmy jest niewątpliwą atrakcją Targów.
W wyborze miejsca na przyszły urlop lub podróż pomoże spotkanie ze znawcą wina, redaktorem naczelnym Magazynu "Wino" - Tomaszem Prange-Barczyńskim. Na prośbę Ambasady Macedonii oraz Ambasady Serbii oprowadzi chętnych po szlakach winnych tych dwóch coraz liczniej odwiedzanych krajów. Opowieść urozmaici winem prosto z Macedonii, a także z Serbii. Inne wina i inne opowieści czekają zwiedzających na stoisku Magazynu "Wino" - z pewnością będą to interesujące i inspirujące chwile. 
Strefa Kontynentów to także przestrzeń, w której ulokowały się firmy turystyczne. Dzięki osobistym kontaktom łatwiej podjąć decyzję o własnej podróży. Na miejscu będą Soul Travel, Visit Balkan, SnowShow oraz 360° Bus i Chilling.
W Strefie Kontynentów bardzo ważne miejsce zajmują sklepy ze sprzętem wyprawowym i aparatami fotograficznymi: Digital24 (Sony, Fuji, Nikon, drony), e-Pamir, Keen, Kwark, Roberts, Bushmen, Horyzont, Zimno. Dzięki temu na miejscu i od fachowców można się dowiedzieć jak przygotować się do wyprawy i jak uwiecznić ją dla siebie i innych.
- Mamy w Strefie Kontynentów świetnych i różnorodnych wystawców, a nasz program pęka w szwach. Przez 3 dni trwania Targów u nas się dzieje. Jak mówiłem, w naszym projekcie najważniejszy jest człowiek i prawdziwy kontakt między ludźmi.  W związku z tym w sali, którą nazwaliśmy Chillout przygotowaliśmy kilka dodatkowych niespodzianek. Po pierwsze można tam chwilę przysiąść i odpocząć przy delikatnie sączącej się muzyce. Po drugie, każdy kto przyniesie swoje zdjęcia na pendrive?ie będzie mógł od zawodowych fotografów, fotoedytorów i grafików, którzy tam będą dyżurować, dowiedzieć się, co i jak można udoskonalić - opowiada red. Dariusz Fedor, twórca i organizator Strefy Kontynentów. Po trzecie mamy w Chillout niecodzienne, multimedialne spotkania, realizowane przez organizację non-profit Kulturalist. To będzie jeszcze inny wymiar podróży, w którą chcemy porwać zwiedzających. I wierzę, że ich porwiemy na zawsze! - dodaje.

(n)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz