wtorek, 11 października 2016

W hołdzie Andrzejowi Wajdzie

Jutro premiera książki

Niespotykany zbieg okoliczności. Andrzej Wajda zmarł w niedzielę 9 października, a jutro czyli w środę 12 października ukaże się książka "Wajda. Kronika wypadków filmowych".

"Śmierć Andrzeja Wajdy kompletnie mnie zaskoczyła" - napisała Dorota Malinowska-Grupińska, właścicielka wydawnictwa MG. Dopiero co siedzieliśmy wspólnie nad składem książki, ustalając ostatnie szczegóły.

Premiera książki od dawna planowana była na 12 października. Jeszcze widzę jak pan Andrzej wpisuje do kalendarza datę spotkania z czytelnikami podczas Krakowskich Targów Książki. Po otrzymaniu tekstu książki napisał do mnie list, który zaczyna się tak:
Szanowna Pani,
Zapoznałem się z tekstem "Kroniki wypadków filmowych" i wzruszyłem przypominając sobie aktorów i swoich współpracowników sprzed lat.
To dla nas bardzo ważne słowa od Człowieka, który latami nam dostarczał wzruszeń. "Wajda. Kronika wypadków filmowych" jest naszym hołdem dla pracy wielkiego reżysera. Niewielu ludziom udaje się zostawić tak wiele po sobie jak Andrzejowi Wajdzie. Dziękujemy!

źródło: (n)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz