poniedziałek, 24 października 2016

Uroczysta premiera 8 tomu "Harrego Pottera" w naszej bibliotece!

Gdy do premiery 8 tomu Harrego Pottera pt. Harry Potter i przeklęte dziecko pozostało zaledwie kilka godzin, w naszej bibliotece szkolnej, gimnazjalni fani bohatera książek J.Rowling przygotowali wiele niespodzianek dla swoich koleżanek i kolegów z kl. V SP nr 130.

Uczniowie kl. 1, 2, 3 gimnazjum bardzo wesoło udekorowali naszą czytelnię, a następnie sam Harry Potter przywitał uczniów kl. 5 Szkoły Podstawowej nr 130:                              


"Drodzy czarodzieje, czarownice i Mugole! Witajcie na imprezie zorganizowanej z okazji premiery książki "Harry Potter i przeklęte dziecko". Już za parę godzin będziecie mogli poznać dalszy ciąg przygód bohaterów znanych z siedmiu tomów serii. Zanim to nastąpi zapraszamy do udziału w magicznych grach i zabawach. To będzie czas pełen magii!!!"


Los przydzielił uczniów do czterech domów w jedynej , w swoim rodzaju szkole - Hogwart. Rozpoczęła się rywalizacja pomiędzy nimi, a wyniki skrupulatnie zapisywał sam mistrz ceremonii. I tak do walki o zwycięstwo stanęły : Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw i Hufflepuff.
Wśród zadań znalazło się:
 dmuchanie balonów na czas i na jak największą objętość, 
odgadywanie nazw
(przygotowanych własnoręcznie przez blogerki) 
tajemniczych eliksirów, 
a także niezwykle trudna wykreślanka.

Dużo emocji wzbudziło doświadczenie fizyczne, które udało się fantastycznie  - pusta puszka wręcz uciekała przed "naelektryzowanym" balonem.
Finałowy pojedynek na zaklęcia , to już przysłowiowa kropka nad "i".      
           


Nie brakowało chętnych do wspólnego zdjęcia z Harrym Potterem...


Zwycięskie drużyny bardzo chętnie się fotografowały, a następnie wzmacniały czarodziejską moc fantastycznymi słodyczami oraz zakładkami do książek z ilustracjami z 8 tomu Harrego Pottera. 
Gimnazjaliści byli bardzo szczęśliwi, że mogli zaprosić do wspólnej zabawy młodszych kolegów. Dziękowali swojemu koledze, Mateuszowi, który uwiecznił przedsięwzięcie na zdjęciach. 


(fot. Mateusz Kałwa, kl. II gim.)Teraz pozostało tylko czekać na przesyłkę z najnowszym tomem przygód Harrego...

Dziękujemy wydawnictwu Media Rodzina za zaproszenie do ekscytującej i pełnej magii zabawy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz