niedziela, 9 października 2016

Zaproszenie na spotkanie z Katarzyną Krenz i Julitą Bielak

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Krenz i Julitą Bielak, autorkami "Księżyca myśliwych"
( Wyd. Znak).

Spotkanie odbędzie się w Sztuce Wyboru Słowackiego 19, Gdańsk) w sobotę 15 października o godz. 19:00 i poprowadzi je Magda Kalisz.

Spotkanie nieprzypadkowo odbędzie się podczas październikowej pełni księżyca nazywanej Księżycem Myśliwych i dokładnie rok po premierze książki "Księżyc myśliwych".... 
****
"Sylt wciąga. Miękką, mglistą przestrzeń wyspy otacza morze opowieści i tajemnic. Tutaj za sznurki pociąga piąty żywioł – księżyc.
Thomas znika. Po jego córce Sophie zaginął słuch, a jej przyjaciel Cyryl w zagadkowym wypadku traci pamięć. Wdowę po Thomasie odwiedza tajemniczy gość, którego urokowi trudno się oprzeć. Czy kluczem do wszystkiego okaże się muszla?
Z każdą kolejną fazą księżyca Sylt odkrywa swoje ponure sekrety, które łączą obcych ludzi więzami silniejszymi od więzów krwi.
Niepokój, tajemnica i niszczycielska siła żywiołów w Księżycu myśliwych splatają się w nieprzewidywalną opowieść o pogoni za wymykającą się prawdą i o ułudzie szczęścia. Ta mroczna, malarska i pełna smaków proza pulsuje zniewalającym rytmem przypływów i odpływów morza.

Katarzyna Krenz, powieściopisarka, i Julita Bielak, debiutantka, oddalone od siebie o tysiące kilometrów, choć nigdy wcześniej się nie spotkały, wspólnie napisały najbardziej niepokojącą powieść ostatnich lat".

*****

O Autorkach wprost

Katarzyna Krenz (1953)
Poetka, powieściopisarka, tłumaczka. Pracowała jako dziennikarka w prasie, radiu i telewizji. Pisanie książek to dla niej nie pierwszyzna. Jest autorką trzech powieści: W ogrodzie Mirandy (2008), Lekcja tańca (2009) i Królowa pszczół (2011). Jej wiersze ukazały się m.in. w tomach: La Tour (Turyn 1999), Z nieznajomą w podróży (Gdańsk 2000), Szukam cię, morze (Łeba 2005). Wśród jej przekładów literatury pięknej znalazła się proza A. Oza, J. Updike’a i R. Russo. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
Przez wiele lat wraz z mężem mieszkała w Portugalii. Było tam tak gorąco, że nie wyobrażała sobie, by umiejscowić akcję powieści na Maderze czy Wyspach Kanaryjskich. Potrzebowała ochłody, stąd Księżyc myśliwych świeci nad Wyspami Fryzyjskimi na Morzu Północnym.

Julita Bielak (1950)
Absolwentka wydziału ekonomiki produkcji Uniwersytetu Gdańskiego. Programistka, dyplomowana kosmetyczka, miłośniczka literatury, blogerka. Przez pewien czas mieszkała w Paryżu, krócej – w Chicago, obecnie na stałe w Gdańsku. Nic nie wskazywało na to, że zadebiutuje jako powieściopisarka, choć pisanie, a ściślej „zapisywania” to był od zawsze jej pomysł na relacje ze światem; przy sobie ma zwykle kilka zeszytów w kratkę, w których skrzętnie zapisuje pomysły, zasłyszane dialogi, nietuzinkowe skojarzenia. Pasjami robi zdjęcia, wynajduje ciekawe fotografie, co nieoczekiwanie przydało się w pracy nad „Księżycem”, wiele z nich posłużyło bowiem jako pierwowzory i odniesienia dla powieściowych postaci.


(info: FB)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz