piątek, 7 października 2016

Spotkania podróżnicze w Bibliotece Śląskiej

Bombowy Iran


Biblioteka Śląska zaprasza na prelekcję "Bombowy Iran? Czyli obalamy mity na temat Islamskiej Republiki Iranu" z udziałem  Eweliny Góral.

Iran? Wyobraź sobie kraj, w którym mieszka 80 milionów ludzi. Teraz zamknij oczy i pomyśl, że właśnie przebywasz w towarzystwie uśmiechniętego, bardzo miłego i pomocnego człowieka. A teraz tego jednego człowieka pomnóż razy 80 milionów. Wiemy, że to trudne... ale tak właśnie jest w Iranie!

Kolacja u irańskiej rodziny, nocleg nad upalną Zatoką Perską, nocna przejażdżka na wielbłądach i niezliczone rozmowy z Irańczykami, którzy pamiętają czasy sprzed rewolucji islamskiej, kiedy można było zabawić się w jednej z miejscowych dyskotek ? to najlepsza reklama tego kraju.
O Iranie sprzed 1979 r. i o tym po rewolucji islamskiej, a także o irańskiej gościnności opowie jedyna kobieta w zespole Republiki Podróżnika - Ewelina Góral, która zdecydowanie nie żałuje ani jednej chwili spędzonej w Iranie!
Stowarzyszenie Republika Podróżnika to grupa podróżniczych zapaleńców, którzy każdą wolną chwilę poświęcają planowaniu wypraw w najdalsze zakątki świata.

Spotkanie współorganizowane ze Śląskim Stowarzyszeniem Podróżniczym Garuda.

10.10.2016, godz. 17.00, Biblioteka Śląska (sala Parnassos), pl. Rady Europy 1, Katowice. Wstęp wolny! Zapraszamy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz