wtorek, 4 października 2016

2. Śląskie Targi Książki

25 tys. osób pomimo maratonu


W niedzielę 2 października zakończyły się trzydniowe 2. Śląskie Targi Książki, jakie odbyły się w nowoczesnych wnętrzach Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

- Katowice są bardzo gościnnym miastem, mili są ludzie, którzy przychodzą na Targi, na spotkania autorskie i inne imprezy. Podczas kilkunastu wydarzeń, jakie obserwowałem na Głównej Scenie, gromadziło się po 300 i 400 słuchaczy. Był to wspaniały widok!  powiedział Bibliotece Analiz Jacek Oryl, prezes spółki Murator Expo, organizatora wykonawczego Targów.

Organizatorzy oszacowali, że frekwencja wyniosła 25 tys. osób, przy czym wstęp na Targi był wolny i nie sprzedawano biletów wejścia.
Już w ciągu dwóch pierwszych dni Targi odwiedziło ponad 18 tys. osób. - Jest to nieco mniej niż w poprzednim roku, ale miały na to wpływ wydarzenia sportowe w sobotę i w niedzielę, o których nas wcześniej nie poinformowano, i które bardzo skomplikowały dojście i dojazd na Targi  dodał Jacek Oryl.

W Targach uczestniczyło 150 wystawców, gdy rok wcześniej było 130 firm.  Odbyły się spotkania z blisko 100 autorami. Podczas wspaniałego koncertu jazzowego w sąsiadującej z Międzynarodowym Centrum Kultury siedzibie Narodowej Orkiestry Polskiego Radia, w którym wystąpiło wspólnie 9 najlepszych polskich saksofonistów z Janem Ptaszynem-Wróblewskim na czele, została wręczona nagroda Śląskiego Wawrzynu Literackiego. Jej laureatem został Filip Springer.

Szersza relacja z 2. Śląskich Targów Książki ukaże się w Bibliotece Analiz.

Na zdjęciu moment otwarcia 2. Śląskich Targów Książki. Od lewej: Jacek Oryl, prezes Murator Expo, Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic, Joanna Bator, prof. Jan Malicki i Sonia Draga; fot.Piotr Deoniziak 
(fran)

1 komentarz:

  1. Wysłannicy Rekomendacji 39 potwierdzają wspaniała atmosferę Ślaskich Targów Książki. Na pewno, z przyjemnością wrócimy do Katowic za rok!

    OdpowiedzUsuń