wtorek, 4 października 2016

Graham Masterton w więzieniu w Wołowie!


Na początku października do Polski przyjeżdża Graham Masterton, brytyjski autor poczytnych horrorów, thrillerów oraz poradników seksuologicznych. Pisarz odwiedzi kolejno Syców, Brzeg, Sobótkę i Wrocław, by na koniec trafić za kraty i spotkać się z pensjonariuszami Zakładu Karnego w Wołowie.


Pisarz odwiedzi kolejno Syców, Brzeg, Sobótkę i Wrocław, by na koniec trafić za kraty i spotkać się z pensjonariuszami Zakładu Karnego w Wołowie.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w Sycowie w poniedziałek 3 października o godzinie 17 w nader urokliwym wnętrzu kościoła ewangelicko-augsburskiego Apostołów Jana i Piotra, zaprojektowanego przez słynnego Carla Gottharda Langhansa, autora m.in. Bramy Brandenburskiej w Berlinie. Tego samego dnia Graham Masterton odwiedzi jeszcze książęcy Brzeg, gdzie o godz.  20.00 spotka się z czytelnikami w Niezależnym Ośrodku Kultury Herbaciarnia.

Kolejne spotkanie odbędzie się we wtorek 4 października w Sobótce, gdzie pisarz najpierw złoży hołd pogańskim rzeźbom znajdującym się na szczycie góry Ślęży, a następnie o godzinie 17 zobaczy się z fanami w Hotelu Sobotel w ramach imprezy "Fantasy-styczny Tydzień w Sobótce". Po tych wyczerpujących zajęciach uda się do stolicy Dolnego Śląska, by o godzinie 20 odbyć w Bibliotece Grafit ostatnie spotkanie otwarte.

Autor, słynący głównie z horrorów,  cieszy się ogromną sławą na całym świecie, a jego powieści mają miliony wiernych czytelników. Wydał łącznie ponad sto tytułów z gatunku horroru, powieści historycznej i thrillera, a niektóre z tomów przez długi czas utrzymywały się na listach bestsellerów. Trzy z jego powieści doczekały się ekranizacji, a nakręcony w 1978 roku film "Manitou" do dziś cieszy się uznaniem wśród fanów gatunku. W swojej twórczości Graham Masterton zawarł również polski akcent  - akcja "Dziecka ciemności" w całości rozgrywa się w Warszawie. Książka ta została obwołana powieścią roku z gatunku horror przez "Science Fiction Chronicle" i wysoko oceniona przez krytyków.
Odwiedziny autora dojdą do skutku dzięki Domowi Wydawniczemu Rebis, który jest stałym partnerem Rozczytanej Aglomeracji i przekazuje co roku do gminnych bibliotek w Aglomeracji Wrocławskiej kilkaset atrakcyjnych pozycji wydawniczych ze swojego repertuaru oraz Wydawnictwu Albatros Andrzej Kuryłowicz.

Pełny kalendarz spotkań realizowanych w ramach projektu można znaleźć na www.rozczytana.pl, a dalsze ciekawostki na FB pod adresemhttps://www.facebook.com/rozczytanaaglomeracja/

( info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz