czwartek, 13 października 2016

Książka religijna w Lublinie

W listopadzie już po raz 19.!

Stowarzyszenie Wydawców Katolickich zaprasza na XIX Targi Wydawców Katolickich Lublin 2016. Targi odbędą się w dniach od 17 - 19 listopada 2016 roku w Collegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Organizatorem Targów jest Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, a współorganizatorem Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
"Lublin, to miasto szczególne na mapie naszego kraju. W tych dniach odbywa się tutaj V Kongres Kultury Chrześcijańskiej. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II rozpoczyna swój Jubileusz 100-lecia istnienia.

W przyszłym roku - 2017 - miasto Lublin będzie obchodziło Jubileusz 700-lecia nadania praw miejskich. W te szczególne kulturowe wydarzenia związane z Lublinem wpisują się już w tym roku nasze  XIX Targi Wydawców Katolickich, które będą trwały tak jak poprzednio trzy dni. Połączone będą z Ogólnopolskim Sympozjum Katechetycznym, które jest znaczącym i dużym wydarzeniem, a także poprzez trwanie w piątek i sobotę będą bardziej dostępne dla mieszkańców Lublina i okolic, co zapewne wpłynie na lepszą promocję książek i różnorodnych materiałów wydawanych przez nasze Oficyny"- informuje ks. Romans Szpakowski sdb, prezes SWK.

Organizatorzy targów zachęcają wydawców do organizowania spotkań autorskich, promocji książek, podpisywanie ich przez autorów, tak, aby program Targów stał się bogaty i atrakcyjny. "Tylko spotkania z autorami są w stanie uczynić nasze Targi bardziej medialne jak i realizujące misję. Chciałbym jednak bardzo wyraźnie zaznaczyć, iż wszystkie spotkania promocyjne, autorskie, zarówno te na stoiskach jak i w salach muszą być wcześniej uzgodnione z Organizatorem. Wydawnictwa, które będą organizowały tego typu spotkania na swoich stoiskach, bardzo proszę o nadesłanie informacji o nich do organizatora, celem umieszczenia terminu spotkania w programie Targów. Większe spotkania autorskie mogą zostać zorganizowane w osobnych salach po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem i władzami uczelni. Rezerwację sal na spotkanie należy realizować poprzez organizatora. Mam nadzieję, że Targi jak co roku będą wspaniałą okazją do ewangelizacji, do wymiany doświadczeń i do ukazania dorobku wydawniczego naszych oficyn studentom uczelni, uczestnikom Sympozjum Katechetycznego i mieszkańcom Lublina" - przekonuje ks. Roman Szpakowski.

(info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz