wtorek, 4 października 2016

Bookszpan rośnie w siłę


Powstaje kolejna księgarnia w ramach tej nowatorskiej sieci. Dziesiąta już księgarnia sieci Bookszpan, zostanie otwarta w poniedziałek, 3 października w Warszawie. Księgarnio-kawiarnia Korekty przy Alei Wyzwolenia 14 ma być miejscem szczególnym na czytelniczej mapie stolicy. Miejscem, gdzie decydujący głos ma książka. Będzie to jednocześnie klub Korekty i księgarnia Bookszpan.


"Najważniejsza jest dla nas książka. Spotkanie z nią. Dlatego księgarnia Korekty będzie też kawiarnią. Stawiamy na spotkanie z książką, z ludźmi, którzy czytają oraz z autorami książek - tłumaczy prezes Sonia Draga, której spółka ma duże udziały w Bookszpanie. - Spotkania autorskie, to ma być stały punkt programu w Korektach" - dodaje.


Pierwsze spotkanie autorskie zorganizowano jeszcze przed oficjalnym otwarciem. Gościem Korekt był Bernard Aichner, autor powieści "Mścicielka" oraz "Dom śmierci". W dniu otwarcia Korekty i Bookszpan zapraszają natomiast na spotkanie z Cathariną Ingelman-Sundberg, szwedzką autorką komedii kryminalnych "Seniorzy w natarciu" oraz "Pożyczanie jest srebrem, a rabowanie złotem". Poprowadzi je Anna Dziewit-Meller, a fragmenty powieści przeczyta Artur Barciś.


Bookszpan to nowa sieć księgarska w Polsce. Jak podkreślają założyciele, są to księgarnie z pasją i charakterem. W przeciwieństwie do innych sieci i niektórych sklepów - księgarń, Bookszpan projektowany jest z myślą o książkach i to książki znajdują się w centrum uwagi.


"Naszą misją jest tworzenie prawdziwych księgarń pełnych wartościowych książek, w których czytelnik odnajdzie autentyczną wartość. Widzimy, że wiele osób wciąż szuka takich miejsc, ucieka z 'sieciówek' przepełnionych gadżetami, które rozpraszają i odsuwają od tego, co najważniejsze w księgarni; poszukiwanie nowych, ciekawych tytułów" - mówi Jan Sieracki, członek zarządu Bookszpan Sp. z o.o.


Twórcy marki Bookszpan podkreślają, że sieć rozwija się od zera. Do tej pory otwarto 9 punktów w Bytomiu, Czechowicach-Dziedzicach, Jaworznie, Katowicach, Kluczborku, Lublińcu, Opolu, Raciborzu i Wrocławiu. Po Warszawie Bookszpan planuje otworzyć kolejne księgarnie m.in. w Gdańsku. Do końca roku ma być otwartych co najmniej pięć innych punktów w różnych miastach.


"Cieszy mnie to, że budujemy coś od podstaw. Brak balastu moim zdaniem pomaga w rozwijaniu sieci" - podkreśla Sonia Draga, która jest jednocześnie prezesem Wydawnictwa Sonia Draga i Wydawnictwa Debit. Oba mają niezwykle bogatą ofertę książek, od niedawna także dla dzieci. Dzięki tak bliskiej współpracy z wydawnictwami, Bookszpan ma niezwykle szeroką ofertę zarówno dla dorosłych, jak i młodszych czytelników.


W dniu otwarcia księgarni Korekty w Warszawie przewidziano szereg atrakcji i promocji.
(ET, Centrum Prasowe PAP)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz