środa, 6 lipca 2016

WSCHODZĄCA GWIAZDA LITERATURY AMERYKAŃSKIEJ

Zadie Smith miała 26 lat, gdy napisała Białe zęby. W tym samym wieku jest Yaa Gyasi, autorka bestsellerowej Drogi do domu, którą wielu anglosaskich krytyków obwołało jedną z najbardziej wyczekiwanych książek 2016 roku.
To niezwykłe, jak Yaa Gyasi zdołała opowiedzieć o tym w jednej, zaledwie 400-stronicowej książce. Ta sztuka mogła się udać wyłącznie wybitnej pisarce.
Malwina Wapińska, „Dziennik Gazeta Prawna”
Są takie powieści, które w dniu premiery stają się światowymi bestsellerami. Są tacy pisarze, w których stronę krytycy i czytelnicy kierują oczy przepełnione nadzieją i oczekiwaniem... bowiem już oczekują kolejnej ich historii. Nie wierzycie? Mam dla Was dowód – a tym dowodem jest właśnie recenzja Drogi do domu Yaa Gyasi.
wymarzona-ksiazka.blogspot.com
Droga do domu autor­stwa Yaa Gyasi to nie­za­prze­czal­nie jedna z tych histo­rii, które wywie­rają ogromny wpływ na czy­tel­niku, stają się tema­tem pochła­nia­ją­cym wszyst­kie myśli, które zaczy­nają krą­żyć bez­po­śred­nio wokół jed­nej idei – dzie­jów dwóch afry­kań­skich poko­leń spo­jo­nych ze sobą tajem­ni­czym czar­nym kamie­niem.
To przy­goda poświę­cona sied­miu poko­le­niom afry­kań­skiej rodziny roz­cią­gnięta nie­mal na 300 lat, któ­rej losy wiją się i prze­pla­tają, two­rząc nie­za­po­mniany obraz prze­peł­niony zapa­chem jało­wej ziemi, popiołu oraz pach­nącej nadziei.
recenzjewojtka.blogspot.com

Nie można nie podziwiać ambitnego zamysłu i szerokiego zasięguDrogi do domu.
Michiko Kakutani, „The New York Times”

Hipnotyzująca saga napisana przez nadzwyczaj utalentowaną młodą pisarkę.
„The New York Times”

Olśniewająca... jakby ponadczasowa fotografia przedstawiająca życie czarnych w Ameryce i w ich ojczyźnie.
„The Washington Post”

Gyasi oddaje głos i słucha życzliwym uchem siedmiu pokoleń skażonych i głęboko ludzkich potomków, tkając misterny gobelin powieści historycznej.
„Elle Magazine”

Imponujący debiut... pozostanie w waszej pamięci na długo po zakończeniu lektury. Gdy ludzie mówią o tym, czego może ich nauczyć literatura, mówią o takich książkach jak ta.
„Marie Claire”

Ważna, wciągająca lektura, wypełnioną piękną prozą. Droga do domugra o najwyższą stawkę i wygrywa.
BuzzFeed

Imponujący sukces.
„Los Angeles Times”
                                                    (info: Wydawnictwo Literackie)

1 komentarz: