środa, 20 lipca 2016

Dzieci w księgarni - Warsztaty


W najbliższy czwartek (21 lipca) odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach Festiwalu Niezależnych Księgarń. Dla najmłodszych czytelników oraz ich rodziców przygotowano drugie warsztaty z cyklu: "Tworzenie książek obrazkowych", którym tym razem towarzyszy hasło: "Czym jest książka?". Zajęcia odbędą się o godz. 17 w księgarni De Revolutionibus, a poprowadzi je Ada Augustyniak - ilustratorka, filozofka i lektorka języka chińskiego, która będzie zastanawiać się z dziećmi nad tym, co jest, a co nie jest książką oraz czy książkę można zrobić z niczego. W ramach spotkania zaplanowano również wspólne czytanie książki obrazkowej i tworzenie własnych książek z recyklingu.
Wstęp na wydarzenie jest wolny, obowiązują jednak zapisy pod adresem: ksiegarnia@derevolutionibus.com.pl
Festiwal Niezależnych Księgarń to projekt Fundacji Kopernika realizowany w ramach miejskiego konkursu na działalność kulturalną w księgarniach pod patronatem Krakowa - Miasta Literatury UNESCO. Festiwal ma być pretekstem do poznania małych, niezależnych, krakowskich księgarń i uczestniczenia w imprezach zorganizowanych w De Revolutionibus, Szafie Pełnej Książek, Bonie, Księgarni Muzycznej Kurant, Księgarni Pod Globusem, Bonobo i Lokatorze. Festiwal ma pokazać mieszkańcom Krakowa, że książka jest dobrem szczególnego rodzaju, a niezależna, ambitna i wielofunkcyjna księgarnia z kompetentnym, fachowym księgarzem budującym specyficzną więź z klientem to ważne miejsce w mieście.
FNK stanowi całoroczny cykl wydarzeń tworzonych przez księgarzy dla wszystkich osób, którym nie jest obojętne czytanie, myślenie i rozmawianie o książkach.
Więcej informacji o Festiwalu Niezależnych Księgarń można znaleźć tutaj.


źródło: www.instytutksiazki.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz