poniedziałek, 25 lipca 2016

Atrakcje dla uczestników Światowych Dni Młodzieży


W dniach 25-30 lipca Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Małopolski Ogród Sztuki oraz Lamus Teatralny zapraszają w swoje progi pielgrzymów i turystów, którzy zawitają do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. 

We wtorek, 26 lipca zapraszamy do gmachu głównego Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie przy Placu Św. Ducha 1. Tego dnia zorganizowane zostanie zwiedzanie budynku Teatru w czterech turach:

Godz. 11.00 – przewodnik w jęz. angielskim 
Godz. 12.00 – przewodnik w jęz. polskim
Godz. 13.00 – przewodnik w jęz. angielskim
Godz. 14.00 - przewodnik w jęz. polskim

Ponadto o godz. 15.00 odbędzie się wykład historyka teatru Diany Poskuty-Włodek na temat ponad 122-letniej historii zabytkowego gmachu, legendarnych i współczesnych inscenizacjach, które powstały na jego deskach.

Wstęp wolny!
więcej ...
środę, 27 lipca w godz. 11.00-15.00 zapraszamy na dzień otwarty Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Tego dnia w budynku przy ul. Rajskiej 12 będzie można obejrzeć dwie interesujące wystawy:

„Back to the sense of the city” (foyer górne) - prezentuje współczesne dokonania urbanistyki polskiej, hiszpańskiej i włoskiej, a została przygotowana przez Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, Wydział Multimediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Politecnico di Milano z Włoch, Centre de Política de Sòl i Valoracions Escola Tècnica Superior d’Arquitectura de Barcelona oraz Universitat Politecnica de Catalunya z Barcelony.

„Przeszłość dla przyszłości” (w ramach Galerii Architektury GAGA) – prezentuje dorobek twórczy warszawskiej pracowni architektonicznej Andrzeja Bulandy i Wiesława Muchy, laureatów Honorowej Nagrody SARP. Realizowane przez tę pracownię projekty w oryginalny sposób łączą przeszłość z przyszłością, istniejącą, historyczną architekturę ze współczesnym językiem i nowatorskimi rozwiązaniami.

Wstęp wolny.
Przez cały czas trwania Światowych Dni Młodzieży zapraszamy do odwiedzin multimedialnej wystawy w Lamusie Teatralnym przy ul. Radziwiłłowskiej 3, który czynny jest od poniedziałku do soboty w godz. 11.00-18.00 (ostatnie wejście 17.30).

Przenieś się w fascynujący świat Teatru! Lamus Teatralny to nowy obiekt Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, w którym za pomocą nowoczesnej, multimedialnej ekspozycji można na własnej skórze przekonać się jak wygląda praca nad spektaklami – zarówno z perspektywy artystów sceny jak i rzemieślników kryjących się po drugiej stronie kurtyny… Przymierz wirtualny kostium i perukę w garderobie aktorskiej, zaśpiewaj teatralne karaoke, wejdź na Dużą Scenę przy pomocy interaktywnych, cyfrowych okularów 3D, zobacz oryginalne, zachwycające kostiumy teatralne i dowiedz się ile trudu, pracy, talentu i pasji wielu ludzi potrzeba do stworzenia teatralnego dzieła.

Wstęp wolny.

(info:Teatr im. Słowackiego)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz