środa, 13 lipca 2016

Międzynarodowy bestseller już wkrótce w Wydawnictwie Literackim

Niewiele jest książek, które z taką siłą opowiadają o odchodzeniu
i walce ze śmiertelną chorobą.

28 września nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się książka Paula Kalanithiego Jeszcze jeden oddech. To jeden z największych światowych sukcesów wydawniczych ostatnich lat – mądra, wzruszająca i ambitna opowieść, która w każdym kraju, w którym się ukazuje, inspiruje tysiące czytelników do szczerej rozmowy na temat śmierci.
 
Za powstaniem książki Jeszcze jeden oddech kryje się
tragiczna historiaPoruszająca i mądra prawdziwa opowieść o rodzinie, medycynie
i literaturze. Wyciska łzy i ogromnie inspiruje.
— „The Washington

Jeszcze jeden oddech to szczera i wzruszająca historia wybitnego lekarza, który stanął twarzą w twarz ze śmiercią. Zapis determinacji i świadectwo walki.
Paul Kalanithi zmarł w marcu 2015 roku, niemal do ostatniej chwili pracując nad tekstem. Ta niedokończona książka doskonale oddaje ulotność naszego życia. 


Paul Kalanithi był jednym z najzdolniejszych  amerykańskich  neurochirurgów i ogromnym miłośnikiem poezji. Studiował na Uniwersytecie Stanforda, gdzie uzyskał tytuł magistra literatury angielskiej i licencjat z biologii człowieka. Ukończył studia magisterskie z historii i filozofii oraz medycyny na Uniwersytecie Cambridge, a także, z wyróżnieniem medycynę w Yale School of Medicine, gdzie został przyjęty do krajowego stowarzyszenia medycznego najlepszych absolwentów. Następnie wrócił do Stanford i zdobył specjalizację z neurochirurgii. Pracując w ramach stypendium podoktorskiego z zakresu neuronauki, otrzymał za swoje badania najwyższą nagrodę Amerykańskiej Akademii Chirurgii Neurologicznej.

W wieku 36 lat, po blisko 10-letniej pracy w charakterze neurochirurga i pod koniec wyczerpującej rezydentury, w momencie gdy Paulem Kalanithim zaczęły interesować się najważniejsze instytuty badawcze i najbardziej prestiżowe kliniki, młody lekarz usłyszał diagnozę: IV stadium raka płuc.

W jednej chwili Paul zmienia się z lekarza ratującego życie w pacjenta, który sam podejmuje walkę z chorobą.


I zaczyna pisać
. Wytrwale, strona po stronie, niezależnie od trudności, jakie przynosiła postępująca choroba.

(info:Wydawnictwo Literackie)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz