czwartek, 21 lipca 2016

Literacki Woodstock - zaproszenie do Wrocławia


Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016 wraz z Instytutem Książki, chcąc uczcić 10-lecie istnienia programu Dyskusyjne Kluby Książki oraz uświetnić wydarzenia zawiązane z kadencją Wrocławia jako Światowej Stolicy Książki UNESCO, przygotowali Literacki Woodstock, który odbędzie się we Wrocławiu, w dniach 27-31 lipca 2016 roku.

Literacki Woodstock to ogólnopolski zlot członków i moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki, a także ludzi z nimi związanych. Będzie on okazją do integracji klubowiczów z całej Polski, ale też do kolejnych, niezapomnianych spotkań z literaturą i jej twórcami.

Na uczestników zlotu czekają:
- nietypowe spotkania autorskie z pisarzami najchętniej czytanymi w Dyskusyjnych Klubach Książki;
- wydarzenia na wrocławskim rynku, podczas których odbędzie się pierwsze, nieoficjalne jeszcze, wykonanie hymnu książki;
- klubowe spotkania w ramach Miesiąca Spotkań Autorskich (w tym roku gościem honorowym będą pisarze z Hiszpanii)
- w ramach "Niezbędnika moderatora" wykłady, prelekcje, dyskusje poświęcone literaturze.

Literacki Woodstock to przede wszystkim spotkanie członków Dyskusyjnych Klubów Książki, którzy zjadą się do Wrocławia z całej Polski, by świętować 10-lecie istnienia Klubów, ale także na mieszkańców Wrocławia czekają specjalne otwarte wydarzenia:

28 lipca o godzinie 18:00 zapraszamy na oficjalną galę Dyskusyjnych Klubów Książki, podczas której wręczone zostaną nagrody dla najpopularniejszych autorów wśród społeczności DKK. Następnie spotkamy się z Rosą Montero ? hiszpańską pisarką i uznaną dziennikarką El País. Poza tym, że odpowie na wszystkie pytania swoich fanów, będziemy mieli również niepowtarzalną okazję wysłuchać fragmentów jej opowiadań, do tej pory nietłumaczonych na język polski. Czwartkowy wieczór zakończy Pablopavo & Ludziki. Twórcy "Dancingowej piosenki miłosnej" zagrają koncert i na pewno rozruszają zaczytaną publiczność.
29 lipca o godzinie 18:00 gościć będziemy największą gwiazdę festiwalu - Ildefonso Falconesa, który w ramach spotkania autorskiego przeczyta również fragmenty swojej bestsellerowej powieści "Katedra w Barcelonie". Później odbędzie się spotkanie z Olgą Tokarczuk - jedną z najbardziej cenionych na całym świecie polskich pisarek swojego pokolenia.

Wszystkie wydarzenia odbędą się na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki (wejście przez biuro przepustek przy ul. Czajkowskiego 109). 

Wstęp bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja poprzez stronę internetową literackiwoodstock.pl (zakładka rejestracja), aktywną od 13 do 25 lipca. Po tym terminie nie będzie istniała inna możliwość zdobycia wejściówki.
Otwarte wydarzenia Literackiego Woodstocku zaplanowane są od godziny 18:00 do 22:30.
Szczegóły wraz z programem dostępne na stronie: literackiwoodstock.pl

( Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz