piątek, 8 lipca 2016

Bestsellerowe powieści dla wielbicieli serialu "Wspaniałe stulecie"

Nowości wydawnictwa Książnica

Bestsellerowe powieści dla wielbicieli serialu 'Wspaniałe stulecie' tureckiej pisarki Solmaz Kâmuran!
Kösem. Matka sułtanów
Bestsellerowa turecka pisarka Solmaz Kâmuran przedstawia tragiczną opowieść o pięknej sułtance Kösem, jej przemianie z niewinnej, młodej dziewczyny w jedną z najbardziej potężnych i wpływowych kobiet imperium osmańskiego. 
Młodziutka Greczynka Anastazja, uprowadzona przez piratów z wyspy Tinos, zostaje sprzedana na targu niewolników w Konstantynopolu. Trafia do pełnego przepychu sułtańskiego haremu, gdzie wkrótce zyskuje imię Kösem, oznaczające przewodniczkę. Zauważona przez sułtana Ahmeda I staje się ulubienicą władcy i matką jego dzieci. Dzięki swojej bystrości i inteligencji uczy się zarządzania państwem, a po śmierci Ahmeda walczy o tron dla swoich synów, nie przebierając w środkach. 
To wspaniała powieść, którą przeczytacie jednym tchem. Solmaz Kâmuran tchnęła życie w postaci historyczne, a co najważniejsze ? postawiła pod znakiem zapytania kwestię szczęścia obecnego na sułtańskim dworze?
Filiz Aygündüz, krytyk literacki 

Kirâze. Droga do sułtańskiego haremu
Niezwykła historia pięknej szafarki Kirâze na pełnym przepychu dworze Sulejamana Wspaniałego i jego żony, sławnej Roksolany oraz sułtanki Sayife, matki Mehmeta IV
Oparta na faktach historycznych akcja toczy się na przełomie XV i XVI wieku w imperium osmańskim i południowej Europie. Kreśląc wspaniały, a zarazem wstrząsający obraz, autorka ukazuje prawdziwe oblicza sułtanów i królów, starcia między Wschodem a Zachodem, powstania i bunty, mrożące krew w żyłach losy poddanych, śmiertelne intrygi, miłość i seks w haremie.
Powieść przetłumaczona na kilkanaście języków!
Powieści wydało wydawnictwo Książnica. Patronat: Tele Tydzień 
Solmaz Kâmuran urodziła się w 1954 r. w Stambule. Jest tłumaczką i autorką kilku powieści. Do tej pory największy sukces odniosła dzięki książce Kirâze. W drodze do sułtańskiego haremu. Powieść doczekała się w samej tylko Turcji kilkunastu wznowień, a jej nakład rozszedł się w ponad 300 000 egzemplarzy. Książki Solmaz Kâmuran zostały przetłumaczone na dwadzieścia języków.  
Więcej informacji o książkach na stronie: https://publicat.pl/ksiaznica/oferta?filter[author]=1037 

(info:Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz