piątek, 1 lipca 2016

Weekendy z literaturą w MOCAK-u

Od czerwca do września Biblioteka MOCAK-u zaprasza na Weekendy z literaturąTo projekt promujący czytelnictwo i pokazujący różnorodność świata literatury. Podczas kolejnych wakacyjnych weekendów odbywać się będą spotkania z pisarzamiwarsztatyliterackie oprowadzania oraz panele dyskusyjne dotyczące procesu powstawania książki.
Spotkania z autorami
W odpowiedzi na zapytania i zainteresowanie czytelników zapraszamy na serię spotkań autorskich z pisarzami. Zaproszeni goście reprezentują różne gatunki – literaturę dla dzieci, poezję, esej oraz powieść graficzną. Bezpośredni kontakt z autorami to szansa na poznanie motywów ich twórczości, warsztatu czy poglądów na sztukę i literaturę.
Dyskusje eksperckie
Podczas dyskusji eksperckich będzie omawiana specyfika różnych obszarów rynku książki. W kolejnych miesiącach podyskutujemy o pracy: grafika i drukarza (12 czerwca), tłumacza (10 lipca), wydawcy (7 sierpnia) oraz edytora (11 września). Wezmą w nich udział specjaliści z tych dziedzin, którzy opowiedzą o ich specyfice, a także o nietypowych sytuacjach, z którymi musieli się mierzyć.
Oprowadzanie po Bibliotece Mieczysława Porębskiego
Biblioteka Mieczysława Porębskiego w MOCAK-u zawiera przekazany przez Profesora księgozbiór liczący kilka tysięcy pozycji, a także prace kanonicznych dla sztuki XX wieku artystów, takich jak Jerzy Nowosielski, Andrzej Wróblewski czy Stanisław Ignacy Witkiewicz. Oprowadzanie będzie okazją do poznania zgromadzonych dzieł sztuki i stojących za nimi historii przyjaźni Profesora z artystami i pisarzami, poznania losów księgozbioru oraz refleksji nad wyzwaniami, jakie Biblioteka stawia przed miłośnikami książek.
Zabawy z książką
Interdyscyplinarny projekt dla dzieci, stanowiący cykl warsztatów literacko-plastycznych. Przedmiotem zajęć są unikatowe ze względu na swoją formę lub treść książki dla najmłodszych.
Koordynator cyklu spotkań: Maciej Kłuś.
Czerwiec11.6.2016 (sobota):
Godz. 15 – warsztaty Zabawy z książką: wokół książki Małgorzaty Mycielskiej Ale patent! Księga niewiarygodnych wynalazków, ilustrowanej przez Aleksandrę i Daniela Mizielińskich.
Godz. 17 – spotkanie z autorem książek dla dzieci, gość: Daniel Mizieliński, prowadzenie: Izabella Kaluta.
12.6.2016 (niedziela):
Godz. 15 – literackie oprowadzanie po Bibliotece Mieczysława Porębskiego.
Godz. 17 – dyskusja ekspercka dotycząca pracy grafika i drukarza z udziałem Przemka Dębowskiego i Piotra Kuzikowskiego, prowadzenie: Anna Zabdyrska.

Szczegółowe informacje o pierwszej odsłonie Weekendów z literaturą >>
Lipiec
9.7.2016 (sobota):

Godz. 15 – warsztaty Zabawy z książką.
Godz. 17 – spotkanie z poetą.
10.7.2016 (niedziela):
Godz. 15 – literackie oprowadzanie po Bibliotece Mieczysława Porębskiego.
Godz. 17 – Dyskusja ekspercka dotycząca pracy tłumacza z udziałem zaproszonych gości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz