środa, 20 lipca 2016

Kino i literatura

Biblioteka na Nowych Horyzontach

21 lipca Instytut Książki wspólnie z Programem Trzecim Polskiego Radia i Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty otwiera Bibliotekę Festiwalową!
W tym roku, już po raz trzeci, czas oczekiwania na kolejne seanse umilą książki wypożyczone z biblioteki IK. Wszystko w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
W Kinie Nowe Horyzonty od 21 do 31 lipca od godz. 10.00 do 20.00 tym, dla których czytanie jest przyjemnością i czymś tak naturalnym jak oddychanie i oglądanie filmów, zapewnimy dostęp do książek. A tych, którzy dotąd stronili od czytania, będziemy namawiać do zmiany nawyków.
Dzięki wydawcom, którzy wsparli projekt i pomogli zapełnić półki naszej biblioteki, wybór będzie ogromny - dużo nowości i klasyka, coś dla miłośników filmu i historii, biografii, reportaży, kryminałów, dobrych powieści, poezji i komiksów. Pojawią się też książki dla dzieci i młodzieży.
Biblioteka to nie jedyna atrakcja. Tradycyjnie już, IK zaprasza także na rozmowy o książkach i wokół książek! 

Tegoroczne spotkania literackie w ramach 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty odbywać się będą pod hasłem "Trzy żywioły Nowych Horyzontów": 
29 lipca, piątek, godz. 21.30
Kino: Thorsen Nils, rozmowa o książce "Lars von Trier. Życie, filmy, fobie geniusza"
30 lipca, sobota, godz. 21.30
Muzyka: Pablopavo, rozmowa o książce "Dym" 
31 lipca, niedziela, godz. 21.30
Literatura: Wojciech Chmielewski, rozmowa o książkach "Najlepsza dentystka w Londynie" i "Brzytwa"
Miejsce spotkań: Barbara, ul. Świdnicka 8b 

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do czytania zapraszają Instytut Książki, Program Trzeci Polskiego Radia oraz Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

(info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz