piątek, 2 grudnia 2016

Premiera telewizyjna Kacperiady

Serial na motywach opowiadań Grzegorza Kasdepke

Już 10 grudnia na antenie CANAL+ FAMILY odbędzie się premiera telewizyjna "Kacperiady" - polskiego animowanego serialu dla dzieci w wieku 5- 9 lat.

Sobota, 10 grudnia, godz. 18: 30 - Kacperiada odc. 1, 2

Niedziela, 11 grudnia, godz. 18: 30 - Kacperiada odc. 3, 4

Sobota, 17 grudnia, godz. 18: 30 - Kacperiada odc. 5, 6

Niedziela, 18 grudnia, godz. 18: 30 - Kacperiada odc. 7, 8

Sobota, 24 grudnia, godz. 18: 30 - Kacperiada odc. 9, 10
Niedziela, 25 grudnia, godz. 18: 30 - Kacperiada odc. 11, 12, 13
"Kacperiada" miała swoją premierę kinową 17 września 2016 roku podczas Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, gdzie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem widzów  i mediów obecnych na pokazie prasowym.
To współczesna obyczajowa komedia familijna inspirowana opowiadaniami Grzegorza Kasdepke, pełna absurdalnego humoru. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważne tematy, zostawiając widza z pozytywnym przekazem. Głównymi bohaterami są Kacper i Ada, którzy wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości, lojalności; uczą się jak radzić sobie z emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem i  próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych.

- W serialu podobnie jak w opowiadaniach Grzegorza Kasdepke skupiamy się na relacjach ojca i syna, ale przedstawiamy świat z perspektywy dzieci, a nie dorosłych. Dlatego wprowadziliśmy dodatkowe postaci, rozbudowując literacki obraz
"Kacperiady" i wchodząc z książką w rodzaj dialogu. Wierzymy, że zarówno wielbiciele twórczości Grzegorza Kasdepke, jak i nowi odbiorcy pokochają zwariowane przygody bohaterów - mówi Wojtek Wawszczyk, reżyser i scenarzysta ze studia Human Ark.
Przypomnijmy, że z dużym sukcesem na "srebrny ekran" przeniesiono "Pamiętnik Florki" na podstawie książek autorstwa Roksany Jedrzejewskiej-Wróbel i Jony Jung, wydawanych przez Bajkę w cyklu "Florka". Serial emitowany jest od trzech lat na kanale MiniMini +, widzowie obejrzeli już dwa sezony, każdy po 13 odcinków, gotowy do emisji jest już sezon trzeci i za chwilę rozpoczyna się praca nad produkcją sezonu czwartego. Animacja została wyprodukowana przez łódzkie Studio Filmowe Anima-pol.

(ET)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz