piątek, 9 grudnia 2016

Audiobook dla dzieci od RMF FM

Klub Sportowy Koźlątko


Zespół radia RMF FM w ramach akcji charytatywnej przygotował bajkowy audiobook "Klub Sportowy Koźlątko", który trafi do małych pacjentów szpitali w całej Polsce. Autorem tekstu jest pisarz Grzegorz Kasdepke, a bohaterów bajki zagrali siatkarze oraz dziennikarze Faktów RMF FM.
Audiobook oparty jest na motywach baśni o wilku i siedmiu koźlątkach. Historia została uwspółcześniona i przeniesiona w świat sportu. Koźlątka to członkowie drużyny siatkarskiej, która odnosi spektakularne sukcesy. W finałowym meczu Leśnej Ligi o Puchar Puchacza mają zmierzyć się z zespołem Wilków.

Autorem tekstu jest pisarz Grzegorz Kasdepke. W bohaterów bajki wcielili się polscy siatkarze: Karol Kłos, Bartosz Bednorz i Michał Winiarski z PGE Skry Bełchatów oraz Dawid Konarski, Rafał Buszek, Mateusz Bieniek i Paweł Zatorski, zawodnicy Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Cała siódemka ma też na swoim koncie występy w siatkarskiej reprezentacji Polski. 
W nagraniu wzięli udział również dziennikarze Faktów RMF FM, m.in. Magdalena Wojtoń, Ewa Kwaśny, Katarzyna Sobiechowska-Szuchta, Bogdan Zalewski, 
Marcin Zaborski i Marek Balawajder.

"Bajka o koźlątkach" nie jest dostępna w sprzedaży. Zespół redakcji Faktów RMF FM 6 grudnia podarował płyty z audiobookiem dziecięcym oddziałom szpitali w całej Polsce. Audiobook zostanie również udostępniony na rmf24.pl w wersji do pobrania na dysk. Będzie można go też wygrać na antenie radia. Uruchomiona zostanie też specjalna stacja na RMF On, gdzie będzie można posłuchać słuchowiska.

(info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz