wtorek, 13 grudnia 2016

Adam Ziemianin w Klubie Księgarza

Z Muszyny przez Kraków do Warszawy


Stowarzyszenie Przyjaciół Almanachu Muszyny, Klub Księgarza oraz Wydawnictwo Edukacyjne w Krakowie zapraszają na spotkanie z Adamem Ziemianinem, który opowie o swoich najnowszych książkach: tomie poezji "Zakamarki" oraz powieści "Okrawki. Opowieść o Isi, Wojtku Bellonie i tamtym Krakowie".
Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 19 grudnia o godz. 19. w warszawskim Klubie Księgarza przy Rynku Starego Miasta 22/24 w Warszawie.

Na zakończenie organizatorzy zapraszają na "przednoworoczną" lampkę muszyńskiego wina "Harnik".

Adam Ziemianin urodził się 12 maja 1948 roku w Muszynie. Po ukończeniu Studium Nauczycielskiego pracował jako nauczyciel w Brzuśniku w okolicy Żywca. Wkrótce wrócił do Krakowa jako student filologii polskiej na Uniwersytecie Jagielońskim. W 1977 roku podjął pracę dziennikarską w piśmie "Kolejarz", później przeniósł się do "Echa Krakowa", gdzie pracował do 1997 roku. Obecnie jest dziennikarzem "Gazety Krakowskiej". Wcześniej flisował na Popradzie, był inwentaryzatorem, latał też na szybowcach. W wędrówkach poetyckich z Wolną Grupą Bukowina, której liderem był legendarny, nieżyjący już Wojtek Bellon, poeta odwiedził w 1975 roku Gorzeń Górny- miejscowość rodzinną Emila Zegadłowicza. Tam poznał jego wnuczkę Marię; ich ślub odbył się w 1976 roku. Mają dwoje utalentowanych dzieci- Halszkę i Kacpra. 

Adam Ziemianin debiutował wierszem "Święty Jan z Kasiny Wielkiej" w lutym 1968 roku na łamach "Życia Literackiego". Pierwszy tomik "Wypogadza się nad naszym domem" ukazał się w 1975 roku. Działalność Klubu Księgarza wspiera Fundusz Popierania Twórczości przy Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS.
(info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza