poniedziałek, 13 marca 2017

Radek Knapp w maju w Polsce


W związku z premierą najnowszej powieści "Osioł na ósmym piętrze" na zaproszenie Wydawnictwa Sonia Draga do Polski przyjedzie Radek Knapp. 

Autor będzie gościem Warszawskich Targów Książki (19-21 maja). Odwiedzi też inne miasta, w tej chwili ustalane są szczegóły jego wizyty.


Radek Knapp urodził się w 1964 roku w Warszawie, mieszka w Wiedniu. Zadebiutował zbiorem opowiadań "Franio", za który otrzymał nagrodę Aspekte ZDF Literaturpresi za najlepszy debiut literacki na obszarze niemieckojęzycznym. Z kolei za drugą książkę, "Lekcje Pana Kuki", uhonorowano go Chamisso Bosch Stiftung, a ekranizacja z plejadą polskich gwiazd , m.in. Andrzejem Grabowskim i Tomaszem Karolakiem - okazała się wielkim sukcesem. 

Serca czytelników zaskarbił sobie także kolejną powieścią, "Podróż do Kalina".

Jako pisarz ceniony jest głównie za dowcipny, żywiołowy język, błyskotliwy żart, humor oraz ironię opowiadanych historii, w których znaleźć można ślady jego biografii - Polaka mieszkającego w Wiedniu.

Poza wątkami autobiograficznymi w jego książkach można znaleźć także krytykę rzeczywistości konsumpcji.

O "Podróży do Kalina", w której pojawia się ten temat i która stanowi swoistą literacką przestrogę, krytycy pisali, że "pachnie Lemem" - nic dziwnego, pisarz był bowiem mentorem Radka Knappa.

Premiera najnowszej powieści już w maju.


(info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz