środa, 29 marca 2017

Cela 7 - poleca Młody Book

Powinna umrzeć czy żyć? Ty decydujesz?

Zamordowano uwielbianego przez tłumy celebrytę. Zatrzymana na miejscu zbrodni szesnastoletnia Martha Honeydew przyznała się do winy i trafiła do celi śmierci. Przyszła pora, aby sprawiedliwości stało się zadość. O losie dziewczyny decydują widzowie reality TV, którzy mają siedem dni na rozstrzygnięcie, czy oskarżona ma żyć, czy umrzeć. Nie ma już sędziów - jest publiczność z telefonami w ręku. Sprawa budzi ogromne emocje, bo po raz pierwszy w historii programu w celi śmierci znalazła się nastolatka. Martha uparcie twierdzi, że jest winna, ale czy to ona pociągnęła za spust? A może rzeczywistość bywa bardziej skomplikowana niż obrazy, którymi karmią nas media?

Fascynująca opowieść o tym, jak wiele jesteśmy gotowi poświęcić w imię tego, co dla nas najważniejsze!

"Mocny, pełen napięcia thriller, który ostro krytykuje media i świat celebrytów" -The Bookseller
"W niesamowity sposób przemówi do każdego, kto lubi Suzanne Collins, Teri Terry czy Veronikę Roth. Skłania do refleksji nad naturą mediów społecznościowych i władzą, jaką dają one użytkownikom nad życiem innych ludzi" - Reading Zone

Prawa do tytułu, jeszcze przed premierą w Wielkiej Brytanii, sprzedano do 13 krajów!

Kerry Drewery mieszka w hrabstwie Lincolnshire w Wielkiej Brytanii. Jest autorką dwóch innych cieszących się dużym uznaniem powieści dla młodzieży, które poruszają śmiałą tematykę: "A BrighterFear" (2012) oraz "A Dream of Lights: (2013). Zanim Kerry na dobre zajęła się pisaniem, była koordynatorką programu BookStart w brytyjskiej instytucji charytatywnej BookTrust, znalazła się także w finale organizowanego przez BBC konkursu na scenariusz dla dzieci. Ukończyła studia w zakresie profesjonalnego pisarstwa. Kiedy nie pisze, biega, jeździ na rowerze i pływa, co pozwala jej unikać prac domowych i bez wyrzutów sumienia zajadać się sernikiem, za którym przepada. Kocha psy, a jej dom jest pełen książek i filmów.


www.cela7.pl

 
trailer

https://www.youtube.com/watch?v=Ys999QgzXgk


(info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz