środa, 22 marca 2017

Maxime Chattam odwiedzi Polskę


Gościem Warszawskich Targów Książki będzie Maxime Chattam - poinformowało Wydawnictwo Sonia Draga.

Urodził się w 1976 roku. Gdy jako nastolatek odkrył "Władcę pierścieni" Tolkiena i powieści Stephena Kinga, zapragnął zostać pisarzem. Przez rok studiował kryminologię, poznając tajniki psychiatrii kryminalnej, kulisy medycyny sądowej i pracę policji. Uczestniczył wówczas w sekcjach zwłok i spotkaniach specjalistów różnych dziedzin, a doświadczenia te pomogły mu w późniejszej karierze pisarskiej.

Serca francuskich czytelników podbił już swoją debiutancką powieścią - "Otchłań zła" - otwierającą słynną bestsellerową "Trylogię zła". Dwie pozostałe części cyklu - "W ciemnościach strachu" i "Diabelskie zaklęcie" - powtórzyły sukces pierwszego tomu. Od tej pory Maxime Chattam mógł na dobre poświęcić się pisaniu i zgodnie ze swoim postanowieniem wydawać co roku nową książkę. Wszystkie wydane dotychczas pozycje uzyskały we Francji status bestsellerów, sprzedając się w milionowych nakładach i zbierając entuzjastyczne recenzje.
Jak dotąd autor wydał we Francji 22 powieści, z których aż 19 ukazało się w Polsce (wszystkie nakładem Wydawnictwa Sonia Draga).
       
"Chattam potrafi nadać kształt przerażeniu, a legendy w jego książkach są w stanie zawładnąć rzeczywistością. Mroczna wyobraźnia, oryginalne pomysły i talent do mrożenia krwi w żyłach zapewniły autorowi pierwsze miejsca na listach bestsellerów nie tylko w rodzinnej Francji"

Magazyn Literacki KSIĄŻKI
Już 24 maja premiera najnowszej powieści Maxime`a Chattama - "Sen śmiertelników". To pierwsza literacka próba Chattama, uaktualniona, przeredagowana i po latach opublikowana.

Świat wykreowany przez autora przywodzi na myśl twórczość Davida Lyncha, Jeana-Pierre`a Jeuneta i braci Cohen.

"To opowieść o naszych najpodlejszych instynktach, o tym, co w człowieku najgorsze - chodzi jedynie o sposób, w jaki o tym opowiadamy. Zło i forma wypowiedzi".

Maxime Chattam


Pierre to pewien cyniczny młodzieniec, który pracuje w zoo w Vincennes. W pracy robi, co mu się żywnie podoba, podobnie jak w swoim nieuporządkowanym życiu. Czas wypełniają mu miłostki na jedną noc, których nie potrafi, a być może i nie chce przekształcać w trwałe relacje. Jest jednak obok niego niezwykła kobieta, Ophélie - zwariowana blondynka, która określa się sama "kolekcjonerką samobójstw". Pewnego wieczoru zaciąga Pierre`a na cmentarz Pere-Lachaise... Wkrótce po tym wydarzeniu zaczynają ginąć ludzie z kręgu zawodowego i prywatnego mężczyzny.

(ET)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz