piątek, 10 marca 2017

Charlotte Link w Polsce

Niekwestionowana królowa niemieckiego kryminału odwiedzi Polskę. Charlotte Link będzie gościć w Gdańsku 18 maja i podczas Warszawskich Targów Książki (19-20 maja), poinformowało Wydawnictwo Sonia Draga. 

Wizyta związana jest z premierą jej najnowszej powieści "Oszukana".

Charlotte Link urodziła się w 1963 roku. Należy do najpoczytniejszych współczesnych niemieckich autorek. 25 milionów sprzedanych egzemplarzy w samych tylko Niemczech, prawie 500 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w Polsce.

Zasłynęła zarówno dzięki powieściom obyczajowym, jak i psychologicznym powieściom sensacyjnym w najlepszym brytyjskim stylu. Każda jej książka miesiącami gości na szczytach list bestsellerów, nic więc dziwnego, że jej książki tłumaczone są na kilkanaście języków. Autorka mieszka z rodziną w Wiesbaden. Jako wielka miłośniczka zwierząt otacza troską porzucone psy i znajduje im nowych opiekunów. Co ciekawe, za swoje pierwsze polskie honorarium, otrzymane za Echo winy, wykupiła z transportu konia jadącego na rzeź z Polski do Włoch. W podobny sposób wykorzystała gażę za wydanie węgierskie - dzięki niej uratowała życie owczarkowi kaukaskiemu, trzymanemu przez jego ówczesnych węgierskich właścicieli na łańcuchu. Moritz przez długi czas mieszkał z pisarką w jej domu, pomagając jej w tworzeniu kolejnych dzieł i towarzysząc w urlopach, które spędzała z rodziną w Prowansji. 
(ET)
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz