poniedziałek, 13 marca 2017

Akcja charytatywna wspierająca domy dziecka

Klasyka dla Smyka


Na początku lutego ruszyła akcja charytatywna "Klasyka dla Smyka". Jej celem jest zaszczepienie dzieciom i młodzieży z domów dziecka w całej Polsce pasji do czytania.

Projekt powstał z inicjatywy dwóch blogerów: Dagmara Sobczak (www.socjopatka.pl) i Radosława Gabinka (osinskipoludzku.blogspot.com)
Obecnie do akcji zbierania książek włączyło się ponad 50 blogerów i cały czas ich przybywa. To oni, jako ambasadorzy, pozyskują książki, m.in. od wydawców, księgarzy oraz od czytelników.

Placówkę, która ma być obdarowana, może zgłosić każdy.

- Czytelnicy naszych blogów zgłaszają domy dziecka, które według nich powinny zostać obdarowane. Następnie wysyłamy zapytania do wszystkich zgłoszonych domów dziecka. Te domy, które zgodzą się na wysłanie do nich paczki, zostają obdarowane - powiedziała Bibliotece Analiz Dagmara Sobczak.

W pierwszym rozdaniu zostało obdarowanych osiem domów dziecka. Odbędą się jeszcze dwa rozdania. - W zależności od tego, ile uzbieramy książek, tyle domów dziecka zostanie obdarowanych - mówi pomysłodawczyni akcji.

Zapytana o to, czy mieli odzew od obdarowanych placówek, odpowiada: - Na razie mamy odzew tylko z jednego domu, do którego książki zostały zaniesione przez naszą Ambasadorkę Karolinę osobiście. Pracownicy domu dziecka byli wzruszeni, a dzieci szczęśliwe. Na kolejne głosy czekamy. Jeśli po akcji będzie bardzo pozytywny feedback od domów dziecka, to będziemy powtarzać akcję cyklicznie.

Zainteresowani wsparciem akcji mogą się zgłaszać tutaj: https://www.facebook.com/groups/KlasykaDlaSmyka/

lub socjopatka@socjopatka.pl

( info:Ewa Tenderenda-Ożóg)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz