piątek, 3 lutego 2017

"Z miłości do smaku" od sieci Carrefour

Publikacja dostępna będzie w sklepach sieci

Kuchnia, ucztowanie, zdrowie i dobre samopoczucie to tematy przewodnie nowej polsko-francuskiej książki "Z miłości do smaku". Wydawcą publikacji jest Carrefour Polska, a partnerami: Grupa Orbis, Instytut Francuski oraz SGGW. Książka ma trafić do sprzedaży na przełomie pierwszego i drugiego kwartału. 

Dostępna będzie w hipermarketach Carrefour oraz wybranych supermarketach.
W ponad 200-stronnicowej publikacji czytelnicy znajdą ponad 50 przepisów na przystawki, sałaty i sałatki, zupy, dania główne i desery oaz inspirację do przygotowania potraw nowoczesnej kuchni polsko-francuskiej, zarekomendowanych przez wybitnych kucharzy i znanych pasjonatów kuchni. 

Treść książki wzbogacona została o ciekawostki związane z kuchnią i kultura polską i francuską, w tym sztuką stołu, językiem czy wspólnym ucztowaniem. Lekturę książki uzupełniają porady kulinarne dotyczące stosowania w kuchni różnorodnych technik kulinarnych oraz ich wpływu na zdrowie i właściwości przygotowywanych posiłków, a także rozmowy na temat zdrowego stylu życia z autorytetami świata nauki, sportu i biznesu.

"Rok 2017 jest wyjątkowy dla Carrefour, bo nasza firma świętuje 20-lecie obecności na polskim rynku. Książka 'Z miłości do smaku' została wydana specjalnie z tej okazji i daje nam doskonałą szansę, aby pokazać klientom jak wiele łączy Francję i Polskę - twierdzi Guillaume de Colonges, prezes i dyrektor generalny Carrefour Polska.

W gronie autorów przepisów kulinarnych zamieszczonych w "Z miłości do smaku" znaleźli się francuscy szefowie kuchni: Joël Robuchon oraz Guy Martin, polscy kucharze - Maciej Majewski (La Brasserie Moderne) oraz Paweł Anders (Winestone), a także autorka książki i blogerka Joanna Drzazga ("Pysznie dla rodziny i przyjaciół") oraz Karolina i Maciej Szaciłłowie - promotorzy kuchni wegetariańskiej i wegańskiej (m.in. autorzy bloga Medytujemy.pl). Wreszcie, na styku obydwu światów, znalazł się David Gaboriaud.

Książka została napisana w dwóch językach - polskim i francuskim. Zwyczaje francuskie, a także ciekawostki językowe zostały przygotowane przez rodowitych Francuzów - ekspertów Instytutu Francuskiego w Polsce, partnera publikacji. 

(pw)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz