piątek, 24 lutego 2017

Międzynarodowe Targi Książki w Wilnie

Reportaż, książki dla dzieci i poezja


Wczoraj rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Wilnie z udziałem ponad 300 uczestników z 15 krajów. W targowym programie towarzyszącym znalazło się blisko 400 imprez kulturalnych. To już 18. edycja Międzynarodowych Targów Książki w Wilnie. Organizatorzy przewidują, że odwiedzi je ponad 60 tys. osób.

"Książki z Polski - nowe horyzonty" to hasło stoiska, które przygotował Instytut Polski w Wilnie z udziałem polskich wydawnictw prezentowanych na targach. Celem ekspozycji jest m.in. prezentacja litewskiej publiczności, jak polscy reportażyści widzą i portretują świat w swoich książkach.

Swój dorobek wydawniczy na wileńskich targach przedstawi m.in. Wydawnictwo Czarne. Polską szkołę reportażu będzie reprezentował Wojciech Górecki, znany z tematyki kaukaskiej, autor takich książek jak "Planeta Kaukaz", "Toast za przodków" czy "Abchazja".

Goście Targów będą mogli zapoznać się też z dorobkiem Biura Literackiego, którego nakładem co roku ukazuje się około czterdziestu pozycji, prezentujących panoramę polskiej i światowej literatury - od klasyków, przez wybitnych twórców współczesnych po obiecujących debiutantów.
Polskie stoisko tradycyjnie przygotowało również ofertę dla najmłodszych. Swoją działalność zaprezentuje wydawnictwo Hokus Pokus i specjalni goście: legenda polskiej ilustracji Józef Wilkoń, który zilustrował blisko 200 książek dla dzieci i dorosłych oraz Patrycja Bluj-Stodulska, młoda utalentowana ilustratorka i autorka książek dla dzieci pochodząca z Wilna, a mieszkająca w Warszawie.
Ponadto na targach odbędzie się premiera litewskiego zbioru poezji Tadeusza Różewicza Woda w garnuszku. 
(źródło: www.instytutksiazki.pl)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz