czwartek, 16 lutego 2017

Sportowa Książka Roku

Znamy laureatów

Ogłoszono wyniki plebiscytu Sportowa Książka Roku 2016. W styczniu zakończono głosowanie, w którym zarówno czytelnicy, jak i eksperci dokonali wyboru najlepszych publikacji na polskim rynku literatury sportowej w minionym roku.
Zainteresowanie wydarzeniem znacznie przerosło oczekiwania organizatorów - czytelnicy oddali ponad dwukrotnie więcej głosów niż w poprzedniej edycji, uznając za najlepszą książkę biografię Thomasa Morgensterna - "Moja walka o każdy metr".

Drugie miejsce na podium przypadło opowieści Marka Cieślaka i Wojciecha Koerbera o żużlu ("Pół wieku na czarno"), a trzecie zajął Mark Webber z książką "Moja Formuła 1"

Tuż za nimi uplasowała się pozycja piłkarska, czyli książka Krzysztofa Stanowskiego - "Stan Futbolu".

Kiedy czytelnicy oddawali głosy za pośrednictwem strony internetowej, grono ekspertów, w skład którego wchodzili przedstawiciele mediów, blogerzy i osoby związane z branżą literatury sportowej, głosowało w kategoriach eksperckich.
Wśród nominowanych tytułów wyróżniono sześć kategorii: piłka nożna, biografie, motoryzacja/kolarstwo, sporty walki, lekkoatletyka i książki historyczne.

Wyniki głosowania ekspertów:

Sportowa Książka Roku 2016 - kategoria piłkarska: "Cristiano Ronaldo. Biografia" Guillem Balagué
Sportowa Książka Roku 2016 - kategoria biografie: "Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście" Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski
Sportowa Książka Roku 2016 - kategoria historyczna: "Chicago Bulls. Gdyby ściany mogły mówić" McDill Kent
Sportowa Książka Roku 2016 - kategoria kolarska i motoryzacyjna: "Pół wieku na czarno" Marek Cieślak, Wojciech Koerber
Sportowa Książka Roku 2016 - kategoria lekkoatletyczna: "Bronek Malinowski. Przeszkodowiec" Łukasz Panfil
Sportowa Książka Roku 2016 - kategoria sporty walki: "Jerzy Kulej. W cieniu podium" Piotr Szarama

Redakcja Sportowej Książki Roku przyznała dodatkowe wyróżnienie dla publikacji, która nie była nominowana w powyższych kategoriach. Nagrodzono książkę Phila Knighta - "Sztuka zwycięstwa. Wspomnienia twórcy Nike".
Więcej informacji o konkursie i nagrodzonych książkach: sportowaksiazkaroku.pl

(info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz