wtorek, 21 lutego 2017

"Milionerka" Ewy Winnickiej - pierwsza biografia najbogatszej Polki


 


29 marca ukaże się w Znaku Milionerka - pierwsza biografia najbogatszej Polki na świecie –Barbary Piaseckiej Johnson.  
Ewa Winnicka opisuje w swojej książce burzliwe, pełne sensacji losy rodu Johnsonów, właścicieli jednej z najsłynniejszych firm kosmetycznych na świecie. To prawdziwa historia amerykańskiego snu: od sprzątaczki do milionerki.

Historia z bajki, prawdziwa do bólu. Świetny reportaż.
                                                               Małgorzata Szejnert

Kopciuszek czy Królowa Śniegu? Zagadka najbogatszej Polki
„Jeśli wrócę, to tylko rolls-royce’em” – mówi przyjaciołom jesienią 1967 roku i wyjeżdża z Polski. Kiedy kilka lat później odwiedza ojczyznę, jest już żoną starszego o ponad czterdzieści lat potentata branży kosmetycznej. I milionerką.

Kochająca męża wielka kolekcjonerka i filantropka czy przebiegła łowczyni majątków? Dobrodziejka, która chciała uratować upadającą Stocznię Gdańską, czy kapryśna bogaczka z ciągłymi napadami furii?


Kim naprawdę była Barbara Piasecka Johnson? Dlaczego do dziś budzi skrajne emocje? I wreszcie: jaki los czeka człowieka, który z dnia na dzień dostaje wszystko, co można kupić za pieniądze?

Przytaczając opowieści wieloletnich pracowników, służących i znajomych państwa Johnsonów, Ewa Winnicka pozwala zobaczyć codzienne życie za bramą ich luksusowej rezydencji. Pokazuje, jak zaskakująco spełnia się czasami amerykański sen: czy to ubogich polskich imigrantów, czy jednego z najsłynniejszych rodów, którego żadne pieniądze nie zdołały ocalić przed skandalami i nieszczęściem.

Ewa Winnicka jest autorką uznanych przez czytelników i krytyków książek, m.in. Londyńczyków i Angoli, w których opisuje polską emigrację. Dwukrotnie wyróżniona nagrodą Grand Press (2005 i 2008) za artykuły o tematyce społecznej. Nominowana do Literackiej Nagrody Nike, jest też laureatką Nagrody Literackiej Gryfia w 2015 roku.

(info: wyd. Znak)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz