środa, 1 lutego 2017

Książki w komunikacji miejskiej

Proczytelnicza inicjatywa z Hamburga

Firma VHH z Hamburga (Niemcy) wie, czym umilić czas pasażerom korzystającym z komunikacji miejskiej. Oczywiście lekturą! W należących do tego przewoźnika autobusach instalowane są regały z książkami.

"Z tytułów zgromadzonych na rzucających się w oczy, czerwonych regałach mogą korzystać bezpłatnie wszyscy pasażerowie. Wystarczy sięgnąć po książkę, która wydaje się interesująca, i rozpocząć lekturę. Co ważne, nie trzeba się stresować, czy uda nam się skończyć czytać w trakcie przejazdu. Książki są specjalnie oznakowane, można je zabrać ze sobą do domu i przynieść z powrotem do autobusu lub wysłać do sklepu, który dba o zaopatrzenie regałów" - informuje serwis Booklips.pl.

Jak czytamy dalej: "projekt o nazwie 'Buchhaltestellen' (z niem. 'Książkowy przystanek') wystartował w 2010 roku, kiedy to na miasto wyjechało pierwszych kilka autobusów z książkami. Obecnie regały znajdują się już w 150 pojazdach, ciesząc się niemałą popularnością wśród miłośników literatury.

Książki na regały dostarcza dom towarowy Stilbruch sprzedający rzeczy używane pozyskane z darów. Każdego tygodnia pracownicy tej firmy dobierają kolejne nowe lektury najlepiej nadające się do czytania podczas podróży. W ciągu minionych siedmiu lat na półki autobusów trafiło prawie milion pozycji".

(Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz