czwartek, 10 listopada 2016

Zaproszenie do Lublina

XIX Targi Wydawców Katolickich


W dniach od 17-19 listopada w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbywać się będą XIX Targi Wydawców Katolickich organizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Swój udział zapowiedziało ponad 30 oficyn wydawniczych z całej Polski.
Targi wpisują się w jubileusz 1050-lecia chrztu Polski oraz w pokłosie Światowych Dni Młodzieży, a także Roku Miłosierdzia, bowiem poprzez promocję dobrej książki, książki pomagającej nam pogłębić swoją wiarę, swoją osobowość na różnych jej płaszczyznach, w różnych wymiarach, a przede wszystkim w nas samych, stajemy się świadkami wiary we współczesnym świecie, na nowo odkryli przesłanie płynące z wiary i chrześcijaństwa.
W tym roku pragniemy także, w uzgodnieniu z Władzami Uczelni - Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, włączyć się w pokłosie
V Kongresu Kultury Chrześcijańskiej, także w rozpoczynający się Jubileusz 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.        
Również w tym roku, w uzgodnieniu z Organizatorami - Stowarzyszeniem Katechetyków Polskich - łączymy nasze Targi Wydawców Katolickich z Ogólnopolskim Sympozjum Katechetycznym odbywającym się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w dniach 18-19 listopada.
Targi są wspaniałą okazją dla wydawnictw do zaprezentowania swojego dorobku wydawniczego, promowania czytelnictwa, spotkania z czytelnikami, a wszystkim zainteresowanym dobrą książką do spotkania z nią w jednym miejscu o szerokim wachlarzu tematyki, edytorstwa i formach (książka tradycyjna, elektroniczna, e-booki).
Patronatem honorowym tegoroczne TARGI objęli:
Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik - Metropolita Lubelski
Dr Krzysztof Żuk - Prezydent miasta Lublin
Ksiądz prof. dr hab. Antoni Dębiński - Rektor Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
Uroczyste otwarcie Targów nastąpi w pierwszym dniu, w czwartek 17 listopada o godz. 9.00. Otwarcia Targów dokona J.E. Ksiądz Biskup Artur Miziński - Sekretarz Generalny Episkopatu Polski oraz J.M. Ksiądz prof. dr hab. Antoni Dębiński - Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Targi będą się odbywały w holu Collegium Jana Pawła II, na parterze, w godz. od 9.00 - 18.00. Wstęp na Targi jest bezpłatny. XIX Targi, zostaną ubogacone koncertem - programem muzyczno-poetyckim w wykonaniu Polskiej Opery Kameralnej, koncertem "Ocalić od Zapomnienia". Koncert odbędzie się 2. dnia Targów, tj. 18 listopada o godz. 19.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wstęp na koncert jest wolny zarówno dla społeczności studenckiej jak i ogółu publiczności, społeczności lubelskiej. Ilość miejsc jest jednak ograniczona, zatem prosimy o zgłaszanie się po zaproszenia do Informacji Targowej.
Targom będą towarzyszyły dwie wystawy. Wystawa przygotowana przez Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM, w 40-lecie jego istnienia, wystawa pt. "40 lat w służbie Słowa. Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM 1976?2016". Wydawnictwo GAUDIUM świętuje jubileusz 40-lecia swojej posługi na rzecz Słowa. Z tej okazji przygotowano wystawę przedstawiającą dorobek wydawniczy. Wystawa przede wszystkim przypomina o osobach, które znacząco przyczyniły się do rozwoju Wydawnictwa, o doniosłych wydarzeniach, w których GAUDIUM miało swój udział, oraz o wyjątkowych publikacjach, których wydanie miało i nadal ma wpływ na kształtowanie wartości chrześcijańskich w życiu społecznym.
Druga wystawa została przygotowana przez Wydawnictwo JUT pt. "Polska, jakiej nie znamy..."
W ramach Targów odbędą się także spotkania autorskie wraz z podpisywaniem książek przez Autorów. Wydawnictwo Esprit przygotowało w dniu 17 listopada (czwartek) w godzinach 15.00 - 16.00 spotkanie na stoisku z ks. Krzysztofem Kralką, charyzmatykiem i założycielem Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca, który będzie podpisywał swoje książki.
Wydawnictwo JUT przygotowuje spotkanie w piątek 18 listopada spotkanie autorskie dotyczące promocji książki Kościół w czasie przełomu, w którym będą uczestniczyli m.in. ks. prof. Tadeusz Guz, dr Paweł Janowski, ks. dr Grzegorz Szubtarski, ks. prof. Mirosław Kowalczyk. Publikacja ukazuje nie tylko trudne dla chrześcijaństwa momenty, ale również Bożą ingerencję w życie Kościoła w Polsce i na świecie.
Zapraszamy także na nasze strony internetowe www.swk.pl gdzie można znaleźć wszelkie informacje o Stowarzyszeniu Wydawców Katolickich, wydawcach katolickich i o tym wszystkim co słychać w tym segmencie rynku wydawniczego.
Serdecznie zapraszam do odwiedzenia naszych stoisk.

(info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz