wtorek, 2 sierpnia 2016

Sieć księgarń BookBook - pierwsza lista bestsellerów


Księgarnie BookBook, należące do ogólnopolskiej sieci księgarń Przedsiębiorstwo Dom Książki Sp. z o.o., której właścicielem od listopada 2015 roku jest spółka Porozumienie Kultura ogłosiły listę bestselerów z drugiej połowy ubiegłego miesiąca czyli od 17 do 31 lipca.

1. Jojo Moyes, Zanim się pojawiłeś (Świat Książki)
2. Katarzyna Grochola, Przeznaczeni (Wydawnictwo Literackie)
3. Maria Czubaszek, Nienachalna z urody (Prószyński i S-ka)
4. Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka, Życie na pełnej petardzie (WAM)
5. Jojo Moyes, Kiedy odszedłeś (Między słowami)
6.  Jan Kaczkowski, Grunt pod nogami (WAM)
7.  Jerzy Zięba, Ukryte terapie  (Wyższa Szkoła Bankowa Poznań, Egida Rzeszów)
8. Piotr Zychowicz, Żydzi (Rebis)
9. Elżbieta Cherezińska, Harda (Zysk i S-ka)
10. Simona Kossak, Saga Puszczy Białowieskiej (Marginesy)

Udziałowcami spółki Porozumienie Kultura są dwie osoby fizyczne: Kristof Zorde i Elżbieta Pustoła oraz sześć wydawnictw: Czarna Owca, Helion, Prószyński Media, Publicat, Rebis oraz Zysk i S-ka, a także hurtownia książek Super Siódemka. Jest to pierwszy przypadek na polskim rynku, kiedy grupa wydawców zrzeszyła się i przejęła sieć księgarń. Pierwsze księgarnie BookBook istnieją już w Białymstoku, w Warszawie, w Trójmieście, na Podhalu, na terenie Małopolski i Górnego Śląska. W najbliższych tygodniach pozostałe księgarnie sieci Dom Książki będą sukcesywnie przechodziły pod szyld BookBooka.

Jak czytamy w otrzymanym komunikacie, księgarnie BookBook oferuję szeroką ofertę kulturalną, a korzystając z wieloletniej tradycji księgarskiej Domów Książki, sieć BookBook kładzie nacisk na zachowanie w księgarniach przyjaznej, rodzinnej atmosfery i fachowej obsługi doświadczonych księgarzy z pasją. Równocześnie sieć BookBook aktywnie działa na rzecz promocji czytelnictwa, organizując wiele spotkań z autorami oraz zakłada promocję nawyków czytelniczych i podnoszenie poziomu świadomości literackiej wśród czytelników. Stanowi też okazję do poznawania oferty polskich oficyn wydawniczych i zaopatrzenia w ciekawą lekturę po wyjątkowo okazyjnych cenach.
(fran)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz