środa, 10 sierpnia 2016

Kino letnie w MOCAK-u

 The Knick

12.08.2016 godz. 21
Przez całe wakacje zapraszamy na wieczorne seanse filmowe nawiązujące do problematyki poruszanej przez wystawęMedycyna w sztuce. Pokazy odbywają się w piątki o godzinie 21 w podcieniach MOCAK-u. ( Kraków, ul. Lipowa 4)
Wstęp wolny.
Kino letnie w MOCAK-u to również wyjątkowa okazja zobaczenia na dużym ekranie pierwszego sezonu serialu The Knick, o narodzinach współczesnej chirurgii. Pokaz serialu w reżyserii Stevena Soderbergha odbywać się będzie naprzemiennie z głównym programem, a na każdy seans przypadać będą dwa odcinki.
12 sierpnia obejrzymy 7 i 8 odcinek serialu.
Termin ostatniej projekcji: 26.8, godz. 21
The Knick
(2014) reż. Steven Soderbergh
Akcja serialu osadzona jest w Nowym Jorku, w szpitalu Knickerbocker, w pierwszych latach XX wieku, gdy nie istniały antybiotyki, a umieralność pacjentów była zatrważająco wysoka. Dr John Thackery wprowadza własne, pionierskie rozwiązania medyczne, jednocześnie zmagając się z uzależnieniem od kokainy. Thackery stoi na czele młodego, odważnego zespołu, w którego skład wchodzą jego protegowany Everett Gallinger, młody Bertie Chickering Jr oraz Algernon Edwards – obiecujący chirurg z Europy, który wbrew woli Thackery’ego zostaje włączony do zespołu. Galerię charakterystycznych postaci serialu uzupełniają Cornelia Robertson, córka dobroczyńcy szpitala; gburowaty kierowca ambulansu Tom Cleary; Lucy Elkins, nowa twarz w zespole pielęgniarek; szemrany zarządca szpitala Herman Barrow, oraz siostra Harriet, pielęgniarka, która nie obawia się mówić, co myśli. [opis dystrybutora]
Film w języku angielskim, z polskimi napisami.
(info: MOCAK.pl)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz