niedziela, 28 sierpnia 2016

Konkurs - Bajka za BajkęNie wiem czy wiecie, ale skarpetki mają swoją osobowość! Potrafią być łagodne, przymilne, przytulają się do stopy jak, nie przymierzając, kot. Mogą też być drapieżne, gryzące jak lwy! Albo my - w złości!
Nade wszystko, co dzieje się ze zgubionymi skarpetkami?
Jeśli zdarzyło Wam się kiedyś wrzucić do kosza na bieliznę parę skarpetek, a wyjąć z prania tylko jedną z nich, to ta książka jest dla Was.
Musicie wiedzieć, że choć skarpetki wydają się identyczne, to jednak każda z nich doskonale wie, na którą stopę ma trafić. Czy pochodzi z prawej czy z lewej pięty, jest dla niej bardzo ważne! Pewna prawa skarpetka pomyślała, że jeśli zmienić życie, to odważnie i całkowicie, dlatego ciągle kierowała się w lewą stronę. Wyskoczyła z kosza na bieliznę i dostrzegła przed sobą drzwi. Maleńkie drzwiczki pomalowane na niebiesko. 
Oooo! To mój ulubiony kolor! - pomyślała. Nacisnęła klamkę i znalazła się na bezkresnej łące obsypanej kwiatami w kolorach wszystkich skarpetek świata. Wstrzymała oddech, bo czegoś równie cudownego nigdy przedtem nie widziała!
Jak to się sta
ło, że wkrótce została mamą, a potem babcią i prababcią rodziny myszy? 
Przeczytajcie sami, a dowiecie się, co stało się z innymi dziewięcioma zagubionymi skarpetkami. A potem narysujcie lub opiszcie co mogło się stać z Waszymi kolorowymi skarpetkami. Jakim życiem żyją? Jakim szczęściem się cieszą? Komu skarpetka służy? Czy jej się dłuży, czy tęskni do Was, do Waszej stopy lub pięty? Czy świat jest dla niej smutny, czy uśmiechnięty? 
Na prace czekamy do 5 września w Księgarni z Bajki na os.Przyjaźni 125c w Poznaniu.

(info: Księgarnia z bajki)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz