poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Harry Potter wyczarował kolejny rekord


"Harry Potter i Przeklęte Dziecko" jest najczęściej zamawianą w przedsprzedaży książką w blisko 20-letniej historii Empik.com. Do tej pory, na trzy miesiące przed pojawieniem się tytułu w księgarniach, zamówiono kilka tysięcy egzemplarzy w polskim tłumaczeniu. 

Tym samym został pobity rekord liczby zamówień należący do poszczególnych tomów całej sagi o przygodach czarodziejów z Hogwartu - poinformował wydawca, wydawnictwo Media Rodzina.

"Harry Potter i Przeklęte Dziecko" autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne`a i Johna Tiffany`ego to ósma historia w serii i pierwszy autoryzowany spektakl teatralny z magicznego świata Harry`ego Pottera. Światowa premiera przedstawienia odbyła się na słynnym londyńskim West Endzie 30 lipca, dzień później w sprzedaży pojawiła się książka w oryginalnej wersji językowej. Premiera "Harry`ego Pottera i Przeklętego Dziecka" w polskim tłumaczeniu została zaplanowana na 22 października i właśnie tego dnia zostaną dostarczone egzemplarze kupione w przedsprzedaży.

- Zainteresowanie tym tytułem utrzymuje się stale na wysokim poziomie, a spodziewamy się, że tuż przed premierą lawinowo wzrośnie. Finalnie liczba zamówień w tzw. pre-orderze na pewno się podwoi i rekord zamówionych egzemplarzy będzie długo nie do pobicia - podkreśla Szymon Bujalski, dyrektor Empik.com.

(ET)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz