piątek, 25 kwietnia 2014

"Włochy - jakich nie znacie" Anna KłossowskaTakiego przewodnika nie mieliście jeszcze w ręku. Gwarantuję!

 Przed najbliższą, wspaniałą niedzielą, kiedy nasz papież Jan Paweł II, zostanie ogłoszony świętym, wielu z nas wraca myślami do tych miejsc, z którymi przyszło mu się zaprzyjaźnić przez tyle lat posługi Piotrowej.

Zapraszam wszystkich , którzy kochają podróże, aby sięgnęli po tę książkę. To nie jest zwyczajny przewodnik lecz opowieść, która porywa nas w fascynujące miejsca i odkrywa nie tyle miasta, zabytki, co ludzi - potrawy i różnorodne niezwykłości, których na Półwyspie Apenińskim nie brakuje.

Zachwycił mnie styl autorki, która bardzo "pewną ręką" kieruje nas na szlaki podroży niezapomnianej, zachwycającej i jedynej. Dokładnie wskazuje, który środek lokomocji mamy wybrać - czy to pociąg, czy też auto, a może autobus. Nie stroni też od ciekawostek i niezwykłych zdjęć, którymi mnie oczarowała.

Pani Anna Kłosowska jest dziennikarką , która współpracuje m.in. z magazynem PLL LOT Kaleidoscope, Życiem i Życiem Warszawy, Travelerem, National Geographic i Poznaj Świat.
 
 Wiem, że będę do tej książki wielokrotnie wracać - ponieważ roztacza niesamowite horyzonty - państwa, które swoją historią, tradycjami i zabytkami zachwyca wciąż na nowo.

Serdecznie polecam!

Ocena : 10/10                                                        Beata

1 komentarz:

  1. Bardzo dziękuję za tak piękna recenzję. Dopiero teraz ją znalazłam w sieci. Jeśli jest Pani z Warszawy, zapraszam na włoskie wydarzenie https://www.facebook.com/events/307154996158308/

    OdpowiedzUsuń